Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING en Shell grote winnaars op Amsterdamse beurs

ING en Shell grote winnaars op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - ING en Shell waren maandag grote winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De aandelen van de bank en het olie- en gasconcern profiteerden van een positieve stemming op de Europese markten. De hoop op een stevig economisch herstel van de coronacrisis gaf de aandelenhandel een steuntje in de rug.

ING (plus 6,5 procent) dankte zijn stevige plus tevens aan een adviesverhoging door analisten van Morgan Stanley. De bank was daardoor opnieuw koploper in de AEX-index aan het Damrak. Het aandeel steeg vrijdag al bijna 7 procent dankzij sterke resultaten van de bank. Olie- en gasconcern Shell kreeg er daarnaast bijna 6 procent aan beurswaarde bij, mede dankzij de oplopende olieprijzen.

Geholpen door de koerswinsten van ING en Shell zette de AEX de opmars richting de 700 punten voort. De graadmeter ging 1,2 procent hoger de handel uit op 685,18 punten. De laatste keer dat de hoofdindex de psychologische grens van 700 punten wist te bereiken was tijdens het hoogtepunt van de internetzeepbel in 2000. De MidKap won 0,2 procent tot 1013,34 punten. Frankfurt en Parijs stegen tot 1,5 procent. Wall Street was de hele dag gesloten vanwege President's Day.

Verenigd Koninkrijk

In het Verenigd Koninkrijk ging de beurs extra sterk omhoog. De Londense FTSE-index dikte 2,5 procent aan. In het land heeft inmiddels bijna een kwart van de bevolking de eerste prik gekregen tegen het coronavirus. Door de succesvolle vaccinatiecampagne hoopt premier Boris Johnson over een week de strenge coronamaatregelen wat te versoepelen.

Ook in Parijs was er in het oog springend beursnieuws. Daar maakte het aandeel Vivendi een koerssprong van bijna 20 procent. De mediagroep mikt met de Amsterdamse beursgang van UMG op een waardering van minstens 30 miljard euro. UMG is het muzieklabel achter popsterren als Lady Gaga, Taylor Swift en Billie Eilish.

De beurs in Amsterdam is al langer geliefd voor noteringen van investeringsvehikels. Bernard Arnault, de rijkste man van Frankrijk, wil zijn investeringsfonds Pegasus Europe naar het Damrak brengen. Met de beursgang wil de oprichter van luxegoederenconcern LVMH honderden miljoenen euro's ophalen om te investeren in Europese financiële bedrijven.

De euro noteerde op 1,2137 dollar, tegen 1,2127 dollar op vrijdag. De olieprijzen stonden rond het hoogste niveau in ruim een jaar. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 60,16 dollar. Brentolie klom 1,4 procent in prijs tot 63,28 dollar.

Meer uit Financieel

Zilverprijs voor het eerst boven 75 dollar

SINGAPORE (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - Zilver heeft vrijdag voor het eerst een prijs van 75 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Ook de goudprijs neemt steeds verder toe, mede door de opgelopen geopolitieke spanningen en de zwakte van de Amerikaanse dollar.

22 minuten geleden
Westerse sancties zitten Russische lng-ambities dwars

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.

3 uur geleden
Syrië begint met verwisselen bankbiljetten uit Assad-tijdperk

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.

3 uur geleden
Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

22 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

23 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 dag geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

1 dag geleden