Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING en Flow Traders stijgen op Damrak na sterke resultaten

ING en Flow Traders stijgen op Damrak na sterke resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs werden de resultaten van het financiële concern ING en beursintermediair Flow Traders vrijdag goed ontvangen. ING zag de winst in coronajaar 2020 halveren, maar presteerde in het vierde kwartaal beter dan verwacht. Flow Traders profiteerde flink van de grote koersbewegingen op de beurzen door de coronacrisis. De Europese beursgraadmeters lieten vrijdagochtend een gemengd beeld zien.

ING (plus 4,9 procent) was koploper bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Volgens de bank drukten de pandemie en de strenge lockdownmaatregelen met name op de vraag naar leningen, zowel bij consumenten als bedrijven. Ook moest er veel geld apart gezet worden voor leningen die mogelijk nooit meer worden terugbetaald. Analisten van Morgan Stanley spraken van solide resultaten van ING. Ook het vooruitzicht dat de bank mogelijk later dit jaar meer dividend zal uitkeren viel goed bij beleggers.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 668,96 punten, mede dankzij de koerswinst van ING. De MidKap klom 0,2 procent tot 1004,88 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,5 procent. Londen daalde een fractie. De Britse economie kromp vorig jaar met bijna 10 procent door de coronacrisis. Dat was de grootste terugval sinds de ijskoude winter in 1709.

Flitshandelaar profiteert

Bij de middelgrote bedrijven steeg Flow Traders ruim 8 procent. De zogenoemde flitshandelaar, die gebruik maakt van supersnelle computers en slimme software, profiteerde in 2020 volop van de grote onrust op de aandelenmarkten. Door de pandemie werden veel meer aandelen verhandeld en boekte het bedrijf daardoor flink meer winst. Financieel dienstverlener Intertrust deed het minder goed en sloot de rij met een verlies van 7,7 procent, na tegenvallende resultaten.

Wereldhave klom 4,7 procent. De eigenaar van veel winkelvastgoed zag de huurinkomsten in 2020 flink dalen en wil zich meer gaan richten op de woningmarkt. Daarbij worden onder meer verouderde winkelruimten tot woningen omgebouwd. Heijmans won 1,4 procent. De bouwer boekte afgelopen jaar meer winst, ondanks de coronacrisis. Ook voor 2021 blijft Heijmans positief vanwege de grote vraag naar woningen en de vooruitzichten voor onderhoud aan tunnels en bruggen.

De euro was 1,2109 dollar waard, tegen 1,2126 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 57,73 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 60,66 dollar.

Meer uit Financieel

ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

4 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

4 uur geleden
Amerikaanse beurzen starten december lager door val bitcoin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.

6 uur geleden
Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Europese beurzen sluiten lager na daling bitcoin, AEX wel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.

11 uur geleden
FNV hekelt langere beslistermijn UWV voor WIA-beoordelingen

DEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.

11 uur geleden
WirtschaftsWoche: RTL schrapt 800 tot 1000 banen in Duitsland

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.

11 uur geleden