Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING en ABN onderuit op Damrak om verhoging bankbelasting

ING en ABN onderuit op Damrak om verhoging bankbelasting

AMSTERDAM (ANP) - ING en ABN AMRO zijn vrijdag met stevige koersverliezen gesloten op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden negatief op de goedkeuring door de Tweede Kamer van het voorstel om de bankbelasting te verhogen. ING en ABN AMRO leverden daarop tot 6,4 procent in. Verzekeraars Aegon, ASR en NN Group gingen mee omlaag en daalden tot 2,6 procent.

De opbrengst van die hogere bankbelasting moet worden gebruikt om huishoudens met lagere inkomens te ondersteunen. Ook zijn andere voorstellen aangenomen om bedrijven zwaarder te belasten, waaronder bij de inkoop van eigen aandelen. Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland en de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) hebben kritisch gereageerd omdat Nederland bijvoorbeeld onaantrekkelijker zal worden als vestigingsplaats voor bedrijven.

De AEX-index op Beursplein 5 ging met een min van 0,2 procent op 730,09 punten het weekend in. De MidKap was vrijwel onveranderd op 842,40 punten. Parijs en Frankfurt verloren tot 0,4 procent. Londen sloot een fractie hoger.

Prosus

Techinvesteerder Prosus was koploper bij de hoofdfondsen met een winst van 4,7 procent, na de stevige daling een dag eerder. Ook betalingsverwerker Adyen liet wat herstel zien met een plus van ruim 3 procent.

In de MidKap nam logistiek vastgoedbedrijf CTP de leiding met een winst van 3 procent, gevolgd door kunstmestproducent OCI en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway die plussen tot 1,6 procent optekenden. Winkelvastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties sloot de rij met een min van 1,6 procent.

PostNL

Bij de kleinere bedrijven op het Damrak was post- en pakketbezorger PostNL een behoorlijke daler met een verlies van 3,6 procent, zonder een direct aanwijsbare reden.

In Parijs won het Franse computerspelbedrijf Ubisoft 3,8 procent. De Britse toezichthouder neigt ernaar de overname van gamebedrijf Activision Blizzard door Microsoft goed te keuren. Vorige maand beloofde Microsoft om vijftien jaar lang af te zien van de rechten op games van Activision die via de cloud worden gestreamd. Die rechten zouden dan worden verkocht aan Ubisoft.

De euro was 1,0662 dollar waard, tegen 1,0668 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 90,10 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 93,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

3 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

4 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

4 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

5 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

5 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

7 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

7 uur geleden