Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ING en ABN onderuit op Damrak om verhoging bankbelasting

ING en ABN onderuit op Damrak om verhoging bankbelasting

AMSTERDAM (ANP) - ING en ABN AMRO zijn vrijdag met stevige koersverliezen gesloten op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden negatief op de goedkeuring door de Tweede Kamer van het voorstel om de bankbelasting te verhogen. ING en ABN AMRO leverden daarop tot 6,4 procent in. Verzekeraars Aegon, ASR en NN Group gingen mee omlaag en daalden tot 2,6 procent.

De opbrengst van die hogere bankbelasting moet worden gebruikt om huishoudens met lagere inkomens te ondersteunen. Ook zijn andere voorstellen aangenomen om bedrijven zwaarder te belasten, waaronder bij de inkoop van eigen aandelen. Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland en de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) hebben kritisch gereageerd omdat Nederland bijvoorbeeld onaantrekkelijker zal worden als vestigingsplaats voor bedrijven.

De AEX-index op Beursplein 5 ging met een min van 0,2 procent op 730,09 punten het weekend in. De MidKap was vrijwel onveranderd op 842,40 punten. Parijs en Frankfurt verloren tot 0,4 procent. Londen sloot een fractie hoger.

Prosus

Techinvesteerder Prosus was koploper bij de hoofdfondsen met een winst van 4,7 procent, na de stevige daling een dag eerder. Ook betalingsverwerker Adyen liet wat herstel zien met een plus van ruim 3 procent.

In de MidKap nam logistiek vastgoedbedrijf CTP de leiding met een winst van 3 procent, gevolgd door kunstmestproducent OCI en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway die plussen tot 1,6 procent optekenden. Winkelvastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties sloot de rij met een min van 1,6 procent.

PostNL

Bij de kleinere bedrijven op het Damrak was post- en pakketbezorger PostNL een behoorlijke daler met een verlies van 3,6 procent, zonder een direct aanwijsbare reden.

In Parijs won het Franse computerspelbedrijf Ubisoft 3,8 procent. De Britse toezichthouder neigt ernaar de overname van gamebedrijf Activision Blizzard door Microsoft goed te keuren. Vorige maand beloofde Microsoft om vijftien jaar lang af te zien van de rechten op games van Activision die via de cloud worden gestreamd. Die rechten zouden dan worden verkocht aan Ubisoft.

De euro was 1,0662 dollar waard, tegen 1,0668 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 90,10 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 93,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Prijsverhogingen helpen eigenaar Douwe Egberts aan meer omzet

AMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick heeft vorig jaar minder koffie en thee verkocht, maar door prijsverhogingen wel een hogere omzet geboekt. De eigenaar van de merken, JDE Peet's, meldt dit bij de presentatie van resultaten van een jaar vol conflicten met winkeliers over de koffieprijzen.

47 minuten geleden
Nieuwe Amerikaanse importheffingen van 10 procent van kracht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe tijdelijke Amerikaanse importheffingen van 10 procent op buitenlandse goederen zijn dinsdag van kracht geworden. Die heffingen kondigde de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aan als antwoord op de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof, dat veel van de vorig jaar ingevoerde heffingen onwettig verklaarde.

49 minuten geleden
Kledingmerken misleiden klant met 'sociaal verantwoorde' waar

DEN HAAG (ANP) - Een aantal kledingmerken claimt ten onrechte dat producten verantwoord en met respect voor mensenrechten zijn geproduceerd. Dat stellen de Consumentenbond, Schone Kleren Campagne (SKC) en Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO). De organisaties willen dat deze praktijk, ook bekend als 'social washing', streng wordt aangepakt.

1 uur geleden
Verpakkingsloze super Pieter Pot gaat samen met branchegenoot

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse verpakkingsvrije onlinesupermarkt Pieter Pot gaat fuseren met de Belgische branchegenoot Andy. Pieter Pot levert etenswaren in herbruikbare glazen potten en Andy biedt vooral dranken aan in statiegeldflessen. Met de fusie willen de onlinesupermarkten, die onder hun huidige merknamen blijven bestaan, hun krachten bundelen.

1 uur geleden
VEH heropent meldpunt voor misstanden bij bieden op koopwoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".

5 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

5 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

8 uur geleden