ING en ABN onderuit op Damrak om verhoging bankbelasting
AMSTERDAM (ANP) - ING en ABN AMRO zijn vrijdag met stevige koersverliezen gesloten op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden negatief op de goedkeuring door de Tweede Kamer van het voorstel om de bankbelasting te verhogen. ING en ABN AMRO leverden daarop tot 6,4 procent in. Verzekeraars Aegon, ASR en NN Group gingen mee omlaag en daalden tot 2,6 procent.
De opbrengst van die hogere bankbelasting moet worden gebruikt om huishoudens met lagere inkomens te ondersteunen. Ook zijn andere voorstellen aangenomen om bedrijven zwaarder te belasten, waaronder bij de inkoop van eigen aandelen. Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland en de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) hebben kritisch gereageerd omdat Nederland bijvoorbeeld onaantrekkelijker zal worden als vestigingsplaats voor bedrijven.
De AEX-index op Beursplein 5 ging met een min van 0,2 procent op 730,09 punten het weekend in. De MidKap was vrijwel onveranderd op 842,40 punten. Parijs en Frankfurt verloren tot 0,4 procent. Londen sloot een fractie hoger.
Prosus
Techinvesteerder Prosus was koploper bij de hoofdfondsen met een winst van 4,7 procent, na de stevige daling een dag eerder. Ook betalingsverwerker Adyen liet wat herstel zien met een plus van ruim 3 procent.
In de MidKap nam logistiek vastgoedbedrijf CTP de leiding met een winst van 3 procent, gevolgd door kunstmestproducent OCI en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway die plussen tot 1,6 procent optekenden. Winkelvastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties sloot de rij met een min van 1,6 procent.
PostNL
Bij de kleinere bedrijven op het Damrak was post- en pakketbezorger PostNL een behoorlijke daler met een verlies van 3,6 procent, zonder een direct aanwijsbare reden.
In Parijs won het Franse computerspelbedrijf Ubisoft 3,8 procent. De Britse toezichthouder neigt ernaar de overname van gamebedrijf Activision Blizzard door Microsoft goed te keuren. Vorige maand beloofde Microsoft om vijftien jaar lang af te zien van de rechten op games van Activision die via de cloud worden gestreamd. Die rechten zouden dan worden verkocht aan Ubisoft.
De euro was 1,0662 dollar waard, tegen 1,0668 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 90,10 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 93,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
14 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
15 uur geleden