ING-baas Ralph Hamers vertrekt na rumoerige jaren
AMSTERDAM (ANP) - Topman Ralph Hamers van ING verlaat de bank na een rumoerige tijd van zeven jaar, met de megaboete om een witwasschandaal als een van de dieptepunten. Ook kreeg de grootste bank van Nederland in die periode een stortvloed aan kritiek te verduren omdat ING de beloning van Hamers wilde verdubbelen. De scheidend topman vertrekt bij ING op 30 juni om leiding te geven aan de Zwitserse bank UBS.
Hamers (53) neemt afscheid van ING in een gevoelige tijd voor de bank. Het financiële concern worstelt met oplopende kosten om zijn functie van poortwachter goed te kunnen vervullen. ING werft nu veel personeel dat met nieuw, strenger antiwitwasbeleid aan de slag gaat. Ook worden dossiers van klanten doorgespit voor mogelijke aanwijzingen voor criminele activiteiten. Verder raakt de bank nog steeds geld kwijt aan witwasgerelateerde boetes, zoals recentelijk in Italië. In 2018 kreeg de bank in Nederland een megaboete van 775 miljoen euro wegens tekortkomingen bij de strijd tegen witwassen.
Terugblikkend op de termijn van Hamers springt de publieke ophef er ook uit. De top van de bank besloot in 2018 om het jaarsalaris van Hamers met 50 procent te verhogen naar 3 miljoen euro. Een saillant detail is dat dit besluit werd genomen toen de bank al wist dat er een grote boete wegens tekortkomingen in het witwasbeleid zou komen. Hamers erkende later tijdens zijn verantwoording in de Tweede Kamer dat het salarisvoorstel een grote inschattingsfout was en dat daardoor een 'negatief beeld' ontstond van ING. Uiteindelijk werd de loonsverhoging ingetrokken.
Minimale rente
Het pleidooi voor een hogere beloning voor de top van ING staat haaks op de ontwikkelingen bij spaarders. Onder druk van de lage rente besloot de bank rijke spaarders rente te laten betalen om geld bij het concern te kunnen stallen. De rest krijgt nog een minimale rente.
Hamers studeerde econometrie en operationeel onderzoek in Tilburg en begon zijn loopbaan bij ING in 1991.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
32 minuten geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De WOZ-waarde is dit jaar weer fors gestegen. De Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren, meldt dat deze gemiddeld 10,6 procent is gestegen vergeleken met 2025.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.
3 uur geleden