ING-baas Ralph Hamers vertrekt na rumoerige jaren
AMSTERDAM (ANP) - Topman Ralph Hamers van ING verlaat de bank na een rumoerige tijd van zeven jaar, met de megaboete om een witwasschandaal als een van de dieptepunten. Ook kreeg de grootste bank van Nederland in die periode een stortvloed aan kritiek te verduren omdat ING de beloning van Hamers wilde verdubbelen. De scheidend topman vertrekt bij ING op 30 juni om leiding te geven aan de Zwitserse bank UBS.
Hamers (53) neemt afscheid van ING in een gevoelige tijd voor de bank. Het financiƫle concern worstelt met oplopende kosten om zijn functie van poortwachter goed te kunnen vervullen. ING werft nu veel personeel dat met nieuw, strenger antiwitwasbeleid aan de slag gaat. Ook worden dossiers van klanten doorgespit voor mogelijke aanwijzingen voor criminele activiteiten. Verder raakt de bank nog steeds geld kwijt aan witwasgerelateerde boetes, zoals recentelijk in Italiƫ. In 2018 kreeg de bank in Nederland een megaboete van 775 miljoen euro wegens tekortkomingen bij de strijd tegen witwassen.
Terugblikkend op de termijn van Hamers springt de publieke ophef er ook uit. De top van de bank besloot in 2018 om het jaarsalaris van Hamers met 50 procent te verhogen naar 3 miljoen euro. Een saillant detail is dat dit besluit werd genomen toen de bank al wist dat er een grote boete wegens tekortkomingen in het witwasbeleid zou komen. Hamers erkende later tijdens zijn verantwoording in de Tweede Kamer dat het salarisvoorstel een grote inschattingsfout was en dat daardoor een 'negatief beeld' ontstond van ING. Uiteindelijk werd de loonsverhoging ingetrokken.
Minimale rente
Het pleidooi voor een hogere beloning voor de top van ING staat haaks op de ontwikkelingen bij spaarders. Onder druk van de lage rente besloot de bank rijke spaarders rente te laten betalen om geld bij het concern te kunnen stallen. De rest krijgt nog een minimale rente.
Hamers studeerde econometrie en operationeel onderzoek in Tilburg en begon zijn loopbaan bij ING in 1991.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/RTR) - Restaurants en hotels in India waarschuwen voor verstoringen en mogelijke sluitingen, aangezien de Iranoorlog de levering van kookgas in het Aziatische land belemmert. Het brandstoftekort komt doordat de oorlog het scheepvaartverkeer in de Perzische Golf en de Straat van Hormuz heeft stilgelegd. India importeert normaal veel van zijn gas uit die regio. De horeca gebruikt er veel vloeibaar petroleumgas (lpg).
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een stevige winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zal de oorlog met Iran "snel voorbij" zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
24 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/DPA/AFP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft vorig jaar flink minder winst geboekt, mede door hoge kosten voor de Amerikaanse importheffingen. De winst na belastingen kelderde met 44 procent tot 6,9 miljard euro. Dat is het laagste niveau sinds 2016, toen het bedrijf miljardenvoorzieningen trof vanwege het dieselschandaal. Volkswagen maakte ook bekend de komende jaren nog meer banen in Duitsland te schrappen.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs laat dinsdagochtend net als de olieprijzen een stevige daling zien. Daarmee reageert de handel op de gasmarkt eveneens op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die heeft gezegd dat de oorlog met Iran mogelijk snel voorbij kan zijn.
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Dura Vermeer heeft vorig jaar flink meer omzet behaald dankzij een sterke vraag naar nieuwe woningen en infrastructuurprojecten. Volgens het familiebedrijf uit Rotterdam, dat vorig jaar zijn 170-jarig bestaan vierde, steeg de jaaromzet met 24 procent tot 2,6 miljard euro. Daarbij ging de nettowinst met bijna 50 procent omhoog tot ruim 90 miljoen euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in februari verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten waren volgens het CBS in de maand voorafgaand aan de oorlog in het Midden-Oosten vooral minder positief over de verwachte bedrijvigheid. Ook het oordeel over de orderpositie verslechterde, terwijl het oordeel over de voorraden gereed product verbeterde.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor diesel in Nederland is dinsdagochtend voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten lopen de prijzen aan de pomp al ongeveer een week hard op. Ook benzine is weer een stuk duurder geworden.
1 uur geleden