
ING: afronden verkoop Russische activiteiten duurt langer
AMSTERDAM (ANP) - ING verwacht niet langer de verkoop van zijn Russische activiteiten in het derde kwartaal van dit jaar te kunnen afronden, waar eerder wel op werd gemikt. Volgens de bank heeft de koper van die activiteiten nog niet alle noodzakelijke goedkeuringen binnen en duurt het afronden van de transactie daarom langer.
ING kondigde in januari aan een overeenkomst te hebben gesloten over de verkoop van zijn activiteiten in Rusland aan Global Development. Dat is een bedrijf van een investeerder uit Moskou met een achtergrond in financieringsdiensten. De bank zegt te blijven werken aan het afronden van die transactie en het vertrek uit Rusland.
ING besloot na de Russische inval in Oekraïne in februari 2022 geen nieuwe zaken meer te doen met Russische bedrijven. Ook nam de bank maatregelen om het Russische onderdeel apart te zetten van de netwerken en systemen van de bank.
Na afronding van de verkoop gaat het Russische onderdeel van ING verder onder een andere merknaam. Global Development heeft dan alle activiteiten en medewerkers in Rusland overgenomen. De investeerder van Global Development is Andrej Moeravjov, een ondernemer achter het financieringsbedrijf AA Factoring dat facturen van ondernemers opkoopt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten, waarmee een einde kwam aan drie verliesbeurten op rij. De handel op Wall Street stond vooral in het teken van nieuwe cijfers over de inflatie en de consumentenbestedingen in de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van sportgames en The Sims, wordt mogelijk van de aandelenbeurs in New York gehaald door een groep investeerders in een deal ter waarde van wel 50 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De nieuwe importheffing van 100 procent op farmaceutische producten en geneesmiddelen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd, geldt niet voor landen die een handelsdeal met de Verenigde Staten hebben. Dat zei een woordvoerder van het Witte Huis tegen persbureau Reuters. Eerder op de dag meldde de Europese Commissie al dat de heffingen niet gelden voor de Europese Unie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met kleine winst het weekend ingegaan onder aanvoering van staalconcern ArcelorMittal. Ook elders in Europa lieten de aandelenmarkten groene koersenborden zien.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - De kortgedingrechter in Haarlem doet maandag uitspraak over de grondpersoneelsstaking bij KLM die vakbonden FNV en CNV voor komende woensdag hebben aangekondigd. Dan horen ze of en hoe de actie mag doorgaan.
6 uur geledenKEULEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa maakt maandag bekend duizenden banen te gaan schrappen. Dat melden bronnen aan persbureaus Reuters en Bloomberg. Het gaat om 20 procent van het administratieve personeel, precieze aantallen worden later duidelijk. Operationeel personeel zoals monteurs, cabinemedewerkers en grondpersoneel zou zijn uitgezonderd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden vrijdag op na de recente verliesbeurten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar nieuwe cijfers over de inflatie en de consumentenbestedingen in de Verenigde Staten. Dat inflatiecijfer, dat de Federal Reserve als belangrijkste maatstaf ziet, was conform de verwachtingen, terwijl de uitgaven van consumenten iets sterker uitvielen dan verwacht.
7 uur geleden