Informateurs lichten stand van zaken in kabinetsformatie toe
DEN HAAG (ANP) - De informateurs Johan Remkes en Wouter Koolmees geven maandag om 17.00 uur een persconferentie. Zij geven daarin "een korte toelichting over de stand van zaken van de kabinetsformatie".
VVD, D66, CDA en ChristenUnie begonnen een kleine twee weken geleden met onderhandelen over voortzetting van de huidige regeringscoalitie. Daarmee kwam een einde aan maanden getouwtrek tussen VVD en D66, de twee grootste partijen, over de vraag welke partijen zouden moeten meedoen aan een nieuw kabinet.
De VVD zette van meet af aan in op voortzetting van de coalitie met de christelijke partijen. Maar D66 drong aan op een progressievere koers en wilde dat naast het CDA de PvdA of GroenLinks zou aanschuiven. De twee linkse partijen wilden alleen samen meepraten, en dat ging de VVD en het CDA te ver.
Nadat informateur Remkes had vastgesteld dat ook een minderheidskabinet weinig kans van slagen zou hebben, besloot D66 de blokkade tegen de ChristenUnie op te heffen. Dat maakte de weg vrij voor onderhandelingen tussen de partijen die ook de afgelopen vier jaar het land samen hebben bestuurd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.
23 minuten geledenDOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval openden.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan om rechters te verbieden taakstraffen op te leggen bij geweld tegen hulpverleners, krijgt stevige kritiek van de Raad van State. Pas dit voorstel aan of dien het niet in, luidt de boodschap van de belangrijkste kabinetsadviseur aan het kabinet. Die vindt dat de bewegingsvrijheid van rechters en officieren van justitie te veel wordt ingeperkt door dit wetsvoorstel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum heeft een nieuwe Rembrandt ontdekt. Het is het schilderij Het visioen van Zacharias in de tempel, uit 1633. Twee jaar diepgaand onderzoek heeft aangetoond dat het echt door Rembrandt is geschilderd, meldt het museum maandag.
3 uur geleden