Informateurs lichten stand van zaken in kabinetsformatie toe
DEN HAAG (ANP) - De informateurs Johan Remkes en Wouter Koolmees geven maandag om 17.00 uur een persconferentie. Zij geven daarin "een korte toelichting over de stand van zaken van de kabinetsformatie".
VVD, D66, CDA en ChristenUnie begonnen een kleine twee weken geleden met onderhandelen over voortzetting van de huidige regeringscoalitie. Daarmee kwam een einde aan maanden getouwtrek tussen VVD en D66, de twee grootste partijen, over de vraag welke partijen zouden moeten meedoen aan een nieuw kabinet.
De VVD zette van meet af aan in op voortzetting van de coalitie met de christelijke partijen. Maar D66 drong aan op een progressievere koers en wilde dat naast het CDA de PvdA of GroenLinks zou aanschuiven. De twee linkse partijen wilden alleen samen meepraten, en dat ging de VVD en het CDA te ver.
Nadat informateur Remkes had vastgesteld dat ook een minderheidskabinet weinig kans van slagen zou hebben, besloot D66 de blokkade tegen de ChristenUnie op te heffen. Dat maakte de weg vrij voor onderhandelingen tussen de partijen die ook de afgelopen vier jaar het land samen hebben bestuurd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
8 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
15 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
16 uur geleden