Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Informateur Hamer met zes partijen tegelijk aan tafel

Informateur Hamer met zes partijen tegelijk aan tafel

DEN HAAG (ANP) - Informateur Mariëtte Hamer zit vrijdagmiddag vanaf 16.00 uur aan tafel met de leiders van de zes partijen die de afgelopen weken nog in beeld waren voor mogelijke kabinetsdeelname. Ze ontvangt dan de leiders van VVD, D66, CDA, PvdA, GroenLinks en ChristenUnie tegelijkertijd.

Het is voor het eerst dat Hamer een gesprek heeft met die leiders tezamen. Eerder kwamen ze al wel met haar praten in wisselende samenstellingen.

Drie maanden na de verkiezingen verloopt de kabinetsformatie nog steeds moeizaam. VVD en D66 zijn met afstand de twee grootste partijen in de Tweede Kamer en kunnen nauwelijks om elkaar heen. Ook een meerderheidscoalitie zonder het CDA is moeilijk voor te stellen. Maar bij de christendemocraten rommelt het na het vertrek van het populaire Kamerlid Pieter Omtzigt, die opstapte omdat hij zich tegengewerkt voelde door zijn eigen partij.

Zowel de PvdA als GroenLinks kan VVD, D66 en CDA wel aan een meerderheid helpen maar die twee partijen willen alleen samen in een kabinet. D66 ziet dat wel zitten maar VVD en CDA willen met hooguit een van de linkse partijen samenwerken. Liever nog zetten zij de huidige samenwerking met de ChristenUnie voort maar dat wil D66 niet.

Meer uit Binnenland

Organisaties Curaçao bezorgd over aantasting historisch erfgoed

WILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".

2 uur geleden
Nationaal Coördinator ontwikkelt plan tegen moslimdiscriminatie

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.

4 uur geleden
Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

8 uur geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

8 uur geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

10 uur geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

11 uur geleden
Verbijstering en onbegrip bij nabestaanden over onthoofding

DORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.

11 uur geleden