Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Informateur Hamer met zes partijen tegelijk aan tafel

Informateur Hamer met zes partijen tegelijk aan tafel

DEN HAAG (ANP) - Informateur Mariëtte Hamer zit vrijdagmiddag vanaf 16.00 uur aan tafel met de leiders van de zes partijen die de afgelopen weken nog in beeld waren voor mogelijke kabinetsdeelname. Ze ontvangt dan de leiders van VVD, D66, CDA, PvdA, GroenLinks en ChristenUnie tegelijkertijd.

Het is voor het eerst dat Hamer een gesprek heeft met die leiders tezamen. Eerder kwamen ze al wel met haar praten in wisselende samenstellingen.

Drie maanden na de verkiezingen verloopt de kabinetsformatie nog steeds moeizaam. VVD en D66 zijn met afstand de twee grootste partijen in de Tweede Kamer en kunnen nauwelijks om elkaar heen. Ook een meerderheidscoalitie zonder het CDA is moeilijk voor te stellen. Maar bij de christendemocraten rommelt het na het vertrek van het populaire Kamerlid Pieter Omtzigt, die opstapte omdat hij zich tegengewerkt voelde door zijn eigen partij.

Zowel de PvdA als GroenLinks kan VVD, D66 en CDA wel aan een meerderheid helpen maar die twee partijen willen alleen samen in een kabinet. D66 ziet dat wel zitten maar VVD en CDA willen met hooguit een van de linkse partijen samenwerken. Liever nog zetten zij de huidige samenwerking met de ChristenUnie voort maar dat wil D66 niet.

Meer uit Binnenland

Rechter die duizenden Woo-verzoeken deed, mag geen zaken doen

HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.

2 uur geleden
Opnieuw grijpt mobiele eenheid in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.

4 uur geleden
IND gaat toetsen of asielzoeker naar veilig deel Syrië kan

DEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.

5 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht tegen asielopvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.

6 uur geleden
Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

6 uur geleden
Asielopvang weegt volgens rechter zwaarder dan belang omwonenden

LELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.

6 uur geleden
Eis: 30 jaar cel tegen Drutense Syriër voor ernstig militiegeweld

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.

7 uur geleden