Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Inflatie VS stijgt veel harder dan verwacht

Inflatie VS stijgt veel harder dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april veel harder gestegen dan verwacht, mede aangejaagd door het economisch herstel van de coronacrisis en de hogere grondstofprijzen. De stijgende inflatie kan de Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, ertoe bewegen de rente sneller te gaan verhogen om oververhitting van de economie te voorkomen.

De inflatie ging met 0,8 procent omhoog in vergelijking met maart toen die met 0,6 procent steeg. Dat is de sterkste toename sinds 2009. Economen hadden in doorsnee gerekend op een stijging met 0,2 procent op maandbasis. Op jaarbasis sprongen de consumentenprijzen in 's werelds grootste economie met 4,2 procent omhoog. Een jaar eerder werd de inflatie juist nog sterk gedrukt door de coronacrisis waardoor de olieprijzen hard daalden en ook andere producten en diensten minder duur werden vanwege een zwakkere vraag.

Door het economisch herstel dankzij de enorme steunpakketten van de Amerikaanse overheid en de aantrekkende arbeidsmarkt worden ook de lonen gestuwd. Ook onderdelentekorten zorgen voor hogere kosten. Die kosten worden vervolgens doorberekend aan klanten en afnemers, wat ook zorgt voor een stijgende inflatie. De Fed heeft gezegd dat het effect van een hogere inflatie waarschijnlijk van tijdelijke aard is en dat vooralsnog niet wordt gemorreld aan het monetaire beleid.

Meer uit Financieel

VS versoepelen oliesancties Venezuela voor wereldwijde verkoop

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.

40 minuten geleden
Brussel schort importheffing kunstmeststoffen tijdelijk op

BRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.

55 minuten geleden
Onlinesupermarkt Picnic bezorgt donderdag weer boodschappen

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.

2 uur geleden
KLM pauzeert ticketverkoop om gestrande reizigers te vervoeren

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.

2 uur geleden
AEX sluit flink lager na recordslotstand van dinsdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.

2 uur geleden
Techmedium: China vraagt bedrijven orders bij Nvidia te stoppen

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.

2 uur geleden
Vrijwilligers Rode Kruis helpen gestrande reizigers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.

3 uur geleden