Inflatie loopt op door duurdere benzine
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde prijzen die Nederlanders voor producten of diensten betalen zijn in februari harder gestegen dan een maand eerder. Dat kwam vooral doordat ze bij de benzinepomp meer moesten afrekenen dan in januari.
Consumentengoederen en -diensten waren in februari 1,8 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In januari was de inflatie nog 1,6 procent.
Het statistiekbureau wijst voor die prijsstijgingen naar duurdere motorbrandstoffen, die meebewogen met de gestaag stijgende olieprijzen. Ook hogere energieprijzen en duurdere kleding duwden de inflatie omhoog.
Ongekend diep dal
Door de coronacrisis belandden de olieprijzen vorig jaar nog in een ongekend diep dal, doordat er veel minder vraag naar brandstof was. Nu dankzij vaccinatiecampagnes de vooruitzichten beter zijn, herstelt de prijs voor olie zich weer enigszins.
Volgens de Europese geharmoniseerde meetmethode, waar woonkosten als huur niet in worden meegerekend, stegen de Nederlandse prijzen voor consumenten met 1,9 procent ten opzichte van een jaar eerder. Daarmee had ons land binnen de eurozone de hoogste inflatie.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
2 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
4 uur geleden