
Inflatie loopt op door duurdere benzine
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde prijzen die Nederlanders voor producten of diensten betalen zijn in februari harder gestegen dan een maand eerder. Dat kwam vooral doordat ze bij de benzinepomp meer moesten afrekenen dan in januari.
Consumentengoederen en -diensten waren in februari 1,8 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In januari was de inflatie nog 1,6 procent.
Het statistiekbureau wijst voor die prijsstijgingen naar duurdere motorbrandstoffen, die meebewogen met de gestaag stijgende olieprijzen. Ook hogere energieprijzen en duurdere kleding duwden de inflatie omhoog.
Ongekend diep dal
Door de coronacrisis belandden de olieprijzen vorig jaar nog in een ongekend diep dal, doordat er veel minder vraag naar brandstof was. Nu dankzij vaccinatiecampagnes de vooruitzichten beter zijn, herstelt de prijs voor olie zich weer enigszins.
Volgens de Europese geharmoniseerde meetmethode, waar woonkosten als huur niet in worden meegerekend, stegen de Nederlandse prijzen voor consumenten met 1,9 procent ten opzichte van een jaar eerder. Daarmee had ons land binnen de eurozone de hoogste inflatie.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Evenementenorganisator Bon Bon Entertainment is failliet verklaard. Het bedrijf kampte onder meer met annuleringen en financiële tegenslagen, heeft het dinsdag bekendgemaakt.
8 minuten geledenBERN (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - De Zwitserse president Karin Keller-Sutter en economieminister Guy Parmelin vliegen dinsdag naar de Verenigde Staten om een nieuw handelsvoorstel te presenteren. Daarmee hopen ze de regering van Donald Trump te overtuigen om het door Washington aangekondigde importtarief van 39 procent te verlagen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De gezamenlijke verklaring van de Europese Unie en de Verenigde Staten over de Amerikaanse importheffingen is in een vergevorderd stadium. Dat heeft een EU-functionaris dinsdag gezegd. In deze verklaring staan meer details over de handelsovereenkomst. Het landenblok wacht nog op een reactie uit Washington om de zaken af te ronden.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - DHL Group heeft in het tweede kwartaal meer winst geboekt, mede dankzij kostenbesparingen. Naast lagere kosten profiteerde de Duitse pakketvervoerder en eigenaar van postbedrijf Deutsche Post ook van hogere posttarieven op de thuismarkt.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo verwacht dat de Amerikaanse importheffingen het bedrijf 200 miljoen dollar (zo'n 173 miljoen euro) per jaar kosten. Eerder rekende de eigenaar van merken als Guinness, Johnnie Walker en Smirnoff nog op een kostenpost van 150 miljoen dollar.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste chipfabrikant, heeft een mogelijk lek van bedrijfsgeheimen ontdekt met betrekking tot zijn geavanceerde chiptechnieken. De maker van chips voor onder meer Apple heeft al maatregelen genomen tegen personeel dat verantwoordelijk wordt geacht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen gingen dinsdag verder omhoog na het stevige herstel op Wall Street. Beleggers schoven de zorgen over de Amerikaanse importheffingen aan de kant. President Donald Trump kondigde vorige week hogere heffingen aan voor de handelspartners van de Verenigde Staten, die later deze week ingaan. De hoop dat de techsector blijft profiteren van de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) biedt echter tegenwicht. Ook wordt gespeculeerd op een renteverlaging in de VS later dit jaar.
5 uur geleden