Infantino blijft overtuigd van tweejaarlijks WK: het is mogelijk
ZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino blijft ervan overtuigd dat de voetbalwereld baat heeft bij een WK voetbal om de twee jaar in plaats van om de vier jaar. Het congres van maandag in Zürich, waar de meer dan 200 bij de FIFA aangesloten landen hun zegje konden doen, verandert daar niets aan.
"Het is mogelijk, het kan wel", aldus Infantino na afloop tijdens een persconferentie. "Iedereen kan er baat bij hebben."
De huidige speelkalender bij de mannen loopt tot 2024, bij de vrouwen tot 2023. De FIFA deed de voorbije periode een haalbaarheidsonderzoek en presenteerde de uitkomsten daarvan maandag. De wereldvoetbalbond liet onder meer zien dat een tweejaarlijks WK de FIFA en alle landen meer geld oplevert.
UEFA
De Europese voetbalbond UEFA en de Zuid-Amerikaanse bond CONMEBOL zijn tegen de plannen. Datzelfde geldt voor de grote clubs in Europa, omdat de speeldagenkalender nu al behoorlijk vol is.
Infantino vindt het belangrijk dat kleinere voetballanden meer perspectief krijgen om aan het WK mee te doen. "We kunnen niet tegen de rest van de wereld zeggen dat het voetbal geweldig is, dat ze ons geld moeten geven en zelf maar op tv moeten kijken", aldus de voorzitter. "Mijn taak als FIFA-voorzitter is om met iedereen samen te werken en na te denken over wat goed is voor het voetbal."
Studie
Op de vraag waarom de UEFA tegen de plannen is, is omdat "ze misschien de laatste onderzoeken niet kennen", aldus Infantino.
De UEFA presenteerde onlangs een studie waaruit naar voren kwam dat de inkomsten voor de nationale bonden zouden dalen bij een tweejaarlijks WK, anders dan de FIFA maandag dus liet zien.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
1 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
3 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
8 uur geleden