Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indonesië laat alle voetbalstadions controleren na ramp

Indonesië laat alle voetbalstadions controleren na ramp

JAKARTA (ANP/AFP) - Indonesië laat alle voetbalstadions in het land controleren na de ramp in het stadion van Malang, waar zeker 131 mensen stierven toen politieoptreden tegen supporters escaleerde. De Indonesische president Joko Widodo kondigde de controles aan. Hij zwoer dat hij de oorzaak zou vinden van een van de dodelijkste tragedies in de geschiedenis van de sport.

Widodo was in Malang om familieleden van slachtoffers een hart onder de riem te steken en met gewonden in een ziekenhuis te praten. Hij bezocht ook het stadion waar zaterdag paniek uitbrak toen de politie traangas inzette. Onder de doden waren tientallen kinderen. Gesloten deuren en steile trappen lijken het belangrijkste probleem te zijn geweest, aldus de president.

"Ik wil de kern van het probleem achterhalen dat tot deze tragedie heeft geleid, zodat we de beste oplossing kunnen vinden", aldus Widodo. Hij had al overleg met de voorzitter van de internationale voetbalorganisatie FIFA over het verbeteren van het Indonesische "voetbalmanagement".

Woede

Het bezoek van de Indonesische leider aan Malang wordt overschaduwd door groeiende woede over het politie-optreden in het stadion. Agenten grepen in toen fans van Arema FC spelers probeerden te benaderen na hun nederlaag tegen aartsrivaal Persebaya Surabaya.

De politie beschreef het incident als een rel en zei dat twee agenten werden gedood. Overlevenden verwijten de politie overdreven te hebben gereageerd. Agenten schopten en sloegen fans met wapenstokken, volgens ooggetuigen en videobeelden. Supporters werden terug naar de tribunes gedreven. Velen werden vertrapt of stikten nadat traangas was afgevuurd. Volgens een ooggetuige leek het stadion een massagraf.

Onderzoek en compensatie

Als reactie op de tragedie beval president Widodo al om alle wedstrijden op te schorten en een onderzoek te doen naar wat er is gebeurd. Ook beloofde hij compensatie voor de slachtoffers.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

7 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

8 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

8 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

15 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 dag geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 dag geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

1 dag geleden