Indiase miljardair verliest 13,2 miljard in een week
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase miljardair Gautam Adani kan de ambitie om de rijkste persoon ter wereld te worden voorlopig even in de koelkast zetten. De tycoon beleefde zakelijk gezien een beroerde week en zag zijn vermogen met 13,2 miljard dollar (11,1 miljard euro) verdampen.
Het verlies is veroorzaakt door een artikel dat vragen opriep over sommige offshore-investeerders. Dat veroorzaakte een stormloop op de zes beursgenoteerde aandelen van het conglomeraat van de 58-jarige magnaat.
De koersdaling begon maandag nadat de Economic Times meldde dat India's nationale aandelenbewaarinstelling de rekeningen van drie op Mauritius gevestigde fondsen had bevroren wegens onvoldoende informatie over de eigenaars. Het grootste deel van de holdings, ongeveer 6 miljard dollar, zijn aandelen van Adani's bedrijven.
Hoewel de Adani-groep het rapport "flagrant onjuist" noemde en zei dat het "was gedaan om de beleggersgemeenschap opzettelijk te misleiden", haastten beleggers die zich zorgen maakten over de transparantie zich naar de uitgang.
De multimiljardair hoeft niet te wanhopen. Adani houdt nog altijd een vermogen van ruim 65 miljard dollar over.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
37 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geleden