Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Indeed: aantal vacatures weer toegenomen na maandenlange daling

Indeed: aantal vacatures weer toegenomen na maandenlange daling

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal openstaande vacatures in Nederland is na maanden van afname weer iets toegenomen. Dat meldt Indeed, naar eigen zeggen de grootste vacaturesite van Nederland, op basis van een analyse van miljoenen vacatures. Het aantal vacatures bereikte in juli nog het laagste niveau sinds oktober 2021, maar in augustus en september werd de weg omhoog weer ingezet.

Aan het einde van vorig jaar stond het aantal vacatures nog op recordhoogte. "Sindsdien zijn de openstaande vacatures flink afgenomen, maar desondanks ligt het niveau nog wel flink boven het niveau van begin 2020", stelt Stan Snijders van Indeed Benelux. Dat is anders in buurlanden als België en het Verenigd Koninkrijk, waar juist minder vacatures openstaan in vergelijking met voor de coronacrisis.

In Nederland is het vacatureniveau in het onderwijs wel onverminderd hoog gebleven, stelt Indeed. De afgelopen maand nam het aantal vacatures bovendien verder toe. Volgens Snijders hebben leraren de banen al tijden voor het uitkiezen. "Dit is een groot probleem voor heel veel scholen, die genoodzaakt zijn om aanpassingen door te voeren, zoals het vergroten van klassen en verkorte roosters", aldus Snijders.

Een flinke daling nam Indeed waar binnen de sector die software ontwikkelt. Volgens Snijders heeft deze sector relatief weinig hinder ondervonden van corona. Daarnaast reageren ook werkzoekenden buiten Nederland en Europa op beschikbare banen. "Zo was 10,6 procent van de 'clicks' op deze vacatures afkomstig van werkzoekenden buiten de EU", legt Snijders uit.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

4 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

4 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

4 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

5 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

7 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

8 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

9 uur geleden