IND: meer aanvragen vergunningen niet-EU studenten dan in 2020
DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft afgelopen maanden gemiddeld drie keer zoveel aanvragen voor studievergunningen verwerkt als in dezelfde periode een jaar geleden. Eind juli waren er al meer aanvragen binnengekomen dan in heel 2020 bij elkaar.
Vorig jaar kwamen er vanwege de coronamaatregelen minder aanvragen binnen dan normaal, aldus de IND. In totaal ontving de dienst ruim 12.000 aanvragen voor een vergunning. Eind juli van dit jaar waren er al meer dan 15.000 aanvragen ontvangen.
Vrijwel alle aanvragen (98 procent) zijn gehonoreerd, aldus de IND. De meeste verzoeken komen van studenten uit China, India, de VS, Turkije en Indonesië. Uit Groot-Brittannië zijn tot dusver zeshonderd verblijfsaanvragen binnengekomen. Studenten uit dat land hebben sinds de Brexit ook een vergunning nodig om in Nederland te kunnen komen studeren.
De meeste studenten van buiten de EU willen naar de Universiteit van Amsterdam en de TU Delft. Ze komen het vaakst voor de studies Economics & Business, Engineering, Arts & Culture, Social Sciences, en Science.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
1 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
2 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
3 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
4 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
14 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
16 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
19 uur geleden