IND heeft kwart asielaanvragen Afghaanse evacués afgerond
DEN HAAG (ANP) - Van de circa tweeduizend Afghanen die in augustus werden geëvacueerd, heeft ruim een kwart inmiddels te horen gekregen dat zij voorlopig in Nederland mogen blijven. Het gaat om 560 evacués die de afgelopen weken een asielbesluit hebben gehad, meldt de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND).
De Afghanen die rond de machtsovername door de Taliban zijn geëvacueerd, hebben door hun werk voor bijvoorbeeld militaire missies of diplomatieke posten recht op asiel in Nederland. De IND heeft op verschillende opvanglocaties teams ingezet die de aanvragen "projectmatig, snel en zorgvuldig" beoordelen.
De asielprocedure voor deze mensen is verkort. Zij worden geregistreerd en geïdentificeerd door de IND en de Koninklijke Marechaussee en daarna gehoord. Ook wordt bekeken of zij een bedreiging kunnen vormen voor de openbare orde en veiligheid. Die screening is inmiddels voor bijna alle evacués gedaan.
De IND verwacht dat het aantal evacués dat uitsluitsel krijgt de komende tijd snel zal oplopen. Hoe lang het duurt voordat iedereen een asielbesluit heeft ontvangen, kan de dienst nog niet zeggen. Het demissionaire kabinet besloot onlangs dat op termijn nog eens zo'n 2100 Afghanen naar Nederland mogen komen.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
14 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
15 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
15 uur geleden