Incident op Oostzee met Russisch schip en Duitse legerhelikopter
BERLIJN (ANP) - Op de Oostzee heeft een incident plaatsgevonden tussen een Russisch schip en een helikopter van de Duitse krijgsmacht. De bemanning van het schip zou daarbij volgens bronnen van het Duitse persbureau DPA hebben geschoten met alarm-munitie die in principe alleen in noodsituaties wordt gebruikt. De helikopter was onderweg voor verkenningen.
De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock sprak op een NAVO-bijeenkomst in Brussel kort over het incident, maar gaf verder geen details. Volgens haar varen in de Oostzee regelmatig schepen die betrokken zijn bij het omzeilen van sancties die Rusland zijn opgelegd. Baerbock kondigde aan dat er meer patrouilles op de Oostzee komen en het toezicht op kabels en leidingen onder water wordt verscherpt. Recent zijn in de Oostzee twee datakabels beschadigd geraakt, mogelijk door sabotage.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
55 minuten geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
5 uur geleden