Inbraakgolf op industrieterrein Tholen
THOLEN - Bij minimaal vier bedrijven op industrieterrein Tholen is vrijdagavond en -nacht ingebroken. Twee keer gebeurde dat op de Ambachtsweg. Andere inbraken vonden plaats aan de Slabbecoornweg en de Stevinweg.
Govers Automaterialen BV aan de Ambachtsweg was rond 23.45 uur het eerste doelwit van de inbrekers. Dat was niet de eerste keer dit jaar, aldus eigenaar Chris Govers. Op 21 januari was het ook al raak. "De buit was toen nul. En vrijdagavond zijn de daders er uiteindelijk met wat batterijen vandoor gegaan. Laten we zeggen met een waarde van 5 euro. De schade is echter vele malen groter."
Daders
Volgens de eigenaar was er sprake van drie daders, zo blijkt uit de camerabeelden: vermoedelijk een jongen en twee meisjes. Of het om dezelfde daders gaat als bij de inbraak op 21 januari kan hij niet met honderd procent zekerheid zeggen. "Ze wisten in elk geval precies waar de bewegingsdetectoren zaten", meldt Govers.
Buitenverlichting
Toevallig had de eigenaar een dag eerder buitenverlichting aan laten leggen. "Maar alleen aan de voorkant van mijn bedrijf. Bedoeling was ook dat aan de achterkant te doen, maar dat lukte die dag niet meer." Juist aan de achterkant sloegen de inbrekers toe.
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen en waterschap Scheldestromen gaan vanaf dit jaar sloten, vijvers en andere watergangen minder vaak maaien: twee of mogelijk zelfs maar één keer per jaar. Dat doen ze om planten en dieren beter te beschermen. Door ecologisch te maaien worden planten en dieren zo min mogelijk verstoord. Ook scheelt dit in onderhoudskosten.
4 uur geledenTHOLEN - Aan de hitte komt nog even geen einde. Tot en met donderdag is het zonnig en erg warm met 29 tot 32 graden in het binnenland. "Tijdens de ochtenden kan regionaal eerst lage bewolking voorkomen, maar de middagen verlopen veelal zonovergoten. Op vrijdag stijgt de kans op buien en vanaf het weekend wordt het minder warm", stelt meteoroloog Floris Lafeber.
8 uur geledenHOOGERHEIDE - Door een ongeval met meerdere voertuigen op de A4 bij Hoogerheide moeten automobilisten rekening houden met een vertraging van bijna 45 minuten. Het ongeval gebeurde rond 6.49 uur deze ochtend in de richting van Zeeland/Belgische grens. De file stond op het hoogtepunt vanaf de afrit Tholen tot aan knooppunt Markiezaat.
13 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Aan de Stationsstraat in Sint Philipsland heeft een groot stuk rietveld in brand gestaan. De brandweer was met meerdere voertuigen uitgerukt om het vuur te blussen. Na een uur was de brand onder controle.
1 dag geledenTHOLEN - EBS en de Provincie Zeeland presenteerden vrijdag de eerste bus voor Reizen door Zeeland. Daarmee bereikt de voorbereiding op de nieuwe busconcessie in Zeeland een belangrijke mijlpaal. Vanaf december verzorgt EBS in opdracht van de Provincie Zeeland twaalf jaar lang het openbaar busvervoer met een nieuwe vloot van 73 volledig elektrische BYD-bussen. Daarvan zijn inmiddels 38 voertuigen in Nederland aangekomen; de overige worden deze zomer geleverd.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - "Wanneer je een brug over wandelt, weet je dat je verkeerd bent gelopen", grapt Dirkjan Havermans voor vertrek tegen twee deelnemers. Uit heel het land wisten wandelliefhebbers het eiland Tholen opnieuw te vinden voor de 36e editie van de Zevendorpentocht.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geleden