Inbraakgolf op industrieterrein Tholen
THOLEN - Bij minimaal vier bedrijven op industrieterrein Tholen is vrijdagavond en -nacht ingebroken. Twee keer gebeurde dat op de Ambachtsweg. Andere inbraken vonden plaats aan de Slabbecoornweg en de Stevinweg.
Govers Automaterialen BV aan de Ambachtsweg was rond 23.45 uur het eerste doelwit van de inbrekers. Dat was niet de eerste keer dit jaar, aldus eigenaar Chris Govers. Op 21 januari was het ook al raak. "De buit was toen nul. En vrijdagavond zijn de daders er uiteindelijk met wat batterijen vandoor gegaan. Laten we zeggen met een waarde van 5 euro. De schade is echter vele malen groter."
Daders
Volgens de eigenaar was er sprake van drie daders, zo blijkt uit de camerabeelden: vermoedelijk een jongen en twee meisjes. Of het om dezelfde daders gaat als bij de inbraak op 21 januari kan hij niet met honderd procent zekerheid zeggen. "Ze wisten in elk geval precies waar de bewegingsdetectoren zaten", meldt Govers.
Buitenverlichting
Toevallig had de eigenaar een dag eerder buitenverlichting aan laten leggen. "Maar alleen aan de voorkant van mijn bedrijf. Bedoeling was ook dat aan de achterkant te doen, maar dat lukte die dag niet meer." Juist aan de achterkant sloegen de inbrekers toe.
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
19 uur geledenSCHERPENISSE/SINT-MAARTENSDIJK/SINT PHILIPSLAND - In drie dorpen van de gemeente Tholen start op maandag 18 mei de avondvierdaagse. Wandelaars kunnen in al deze dorpen kiezen uit drie verschillende afstanden.
1 dag geledenTHOLEN - Van 6 tot en met 12 september is de landelijke collecteweek van het Prinses Beatrix Spierfonds. In deze week zetten mensen in heel Nederland zich in voor de strijd tegen spierziekten. Ook in Tholen zoekt het Spierfonds extra hulp. Wil jij een paar uurtjes iets betekenen voor een ander? Meld je dan aan als collectant.
2 dagen geledenTHOLEN - De gemeente Tholen voert nieuw beleid in voor bijdragen aan jubilea van vrijwilligersorganisaties. Het college van burgemeester en wethouders wil daarmee voor meer duidelijkheid en een vaste werkwijze zorgen.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Donderdagochtend zijn de hulpdiensten opgeroepen voor een melding van een voertuig te water langs de Stavenisseweg (N286). Ter plaatse troffen zij een auto aan die op de kop in een droge sloot lag.
3 dagen geledenSINT-ANNALAND - Tijdens het Hemelvaartweekend vindt opnieuw de tweejaarlijkse Kunst Kieke-route plaats. De locaties zitten dit keer in Sint-Annaland en Scherpenisse. Bezoekers kunnen een route volgen langs ateliers en woonkamers die speciaal voor de gelegenheid zijn ingericht als expositieruimtes.
3 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Burgemeester Sijbers heeft besloten om twee ruimtes in de loods aan het Klaverveld waar begin april een werkend drugslab werd aangetroffen, voor anderhalf jaar te sluiten. De politie stuitte toen tijdens een inval op een amfetaminelab. De sluiting gaat in op 18 mei 2026.
4 dagen geleden