Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In maand 1000 mensen teruggestuurd bij controles Duitse westgrens

In maand 1000 mensen teruggestuurd bij controles Duitse westgrens

BERLIJN (ANP/DPA) - In de maand sinds de invoering van de Duitse grenscontroles aan de westgrens met onder meer Nederland heeft het land ongeveer duizend mensen de toegang geweigerd en dertig mensensmokkelaars betrapt. In totaal zijn tussen 16 september en 20 oktober zo'n 1700 illegale grensoversteken geregistreerd, meldt het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken.

Duitsland voerde halverwege september controles in bij de grens met Nederland, België, Frankrijk, Denemarken en Luxemburg om illegale migratie, criminaliteit en terreur tegen te gaan. Er is geen informatie bekendgemaakt over bij welke grenzen de mensen zijn weggestuurd, maar het ministerie meldde vorige week aan De Telegraaf dat aan de Nederlandse grens tot dan toe zo'n 170 illegale binnenkomsten zijn vastgesteld en ongeveer tien smokkelaars waren geïdentificeerd.

Bij andere buurlanden in het zuiden en oosten vonden al controles plaats. Daar hebben veiligheidsdiensten het drukker. In een jaar tijd zijn 33.000 mensen aan de grens teruggestuurd en 1400 mensensmokkelaars betrapt. Ook zijn zo'n 57.000 illegale grensoversteken geregistreerd. De Duitse nationale politie komt op 1 november met een overzicht van de totale cijfers en het effect van de grenscontroles.

De coalitiepartijen in Nederland denken ook na over het invoeren van grenscontroles. Ook Frankrijk breidt de controles aan de grens per 1 november uit.

Meer uit Buitenland

Iraanse veiligheidsraad bevestigt dood chef Ali Larijani

TEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.

2 uur geleden
Revolutionaire Garde bevestigt dood Basij-leider Soleimani

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.

3 uur geleden
VS dragen ambassades wereldwijd op veiligheid te herzien

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.

3 uur geleden
Zelensky: meer dan 200 Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.

6 uur geleden
VS doodden 157 mensen bij aanvallen op vermeende drugsboten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.

6 uur geleden
Sheinbaum blij met erkenning Spaanse koning voor misstanden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".

7 uur geleden
Starmer verzekert Zelensky van Britse steun

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.

7 uur geleden