In hoger beroep celstraffen tot 23 jaar geëist voor vergismoord
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft bij het hof in Amsterdam celstraffen van 20 en 23 jaar geëist tegen drie verdachten die in hoger beroep terechtstaan voor de vergismoord op Djordy Latumahina.
De 31-jarige dj werd op 8 oktober 2016 doodgeschoten in zijn auto in een parkeergarage aan het Koningin Wilhelminaplein in het westen van Amsterdam. Zijn vriendin raakte door zes schotwonden zwaargewond, hun tweejarige dochtertje bleef ongedeerd. Volgens justitie hebben de verdachten zich in hun doelwit vergist. De bedoeling was een crimineel uit het bovenliggende wooncomplex te liquideren.
De rechtbank legde in 2018 aan vier mannen celstraffen op van 30, 26, 18 en 15 jaar. De schutter kreeg toen dertig jaar. Hij en een medeverdachte trokken hun hoger beroep in. De strafeisen in hoger beroep zijn lager dan bij de rechtbank wegens nieuwe regelgeving.
Geweldklussen
Deze week staan drie mannen voor het hof, onder wie Tony D. (38) uit het Zaanse dorp Wormer die eerder na een eis van 30 jaar door de rechtbank werd vrijgesproken. Het Openbaar Ministerie beschouwt D. als de tweede schutter en eiste tegen hem 23 jaar cel. Hij kreeg in september al zeven jaar voor het voorbereiden van een liquidatie van de inmiddels tot levenslang veroordeelde crimineel Naoufal ‘Noffel’ F. in Berlijn. Die zaak loopt nog in hoger beroep. Volgens het OM maakte D. deel uit van een crimineel samenwerkingsverband dat geweldklussen aannam.
De andere verdachten in hoger beroep zijn Wendell R. (50) en Ulrich B. (48). Tegen beiden eiste het OM 20 jaar cel. B. deed volgens het OM criminele klussen voor R. Op de dag van de vergismoord was B. de vermoedelijke bestuurder van de vluchtauto. B. kreeg van de rechtbank 18 jaar cel opgelegd na een eis van 25 jaar. De rechtbank veroordeelde R. tot een celstraf van 15 jaar na een eis van 25 jaar.
Aan flarden geschoten
"Ze hebben geschoten op mensen die ze niet kenden. De inzittenden van de auto maakten geen schijn van kans. Een gelukkig gezin is aan flarden geschoten", zei de advocaat-generaal tijdens een requisitoir van 2,5 uur.
In mei dit jaar is in Spanje een man opgepakt die opdrachtgever zou zijn geweest. Zijn zaak loopt nog bij de rechtbank in Amsterdam.
Het gerechtshof in Amsterdam doet naar verwachting op 4 februari 2022 uitspraak.
Meer uit Binnenland
GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
9 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
14 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.
22 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.
6 uur geleden