Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In hoger beroep celstraffen tot 23 jaar geëist voor vergismoord

In hoger beroep celstraffen tot 23 jaar geëist voor vergismoord

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft bij het hof in Amsterdam celstraffen van 20 en 23 jaar geëist tegen drie verdachten die in hoger beroep terechtstaan voor de vergismoord op Djordy Latumahina.

De 31-jarige dj werd op 8 oktober 2016 doodgeschoten in zijn auto in een parkeergarage aan het Koningin Wilhelminaplein in het westen van Amsterdam. Zijn vriendin raakte door zes schotwonden zwaargewond, hun tweejarige dochtertje bleef ongedeerd. Volgens justitie hebben de verdachten zich in hun doelwit vergist. De bedoeling was een crimineel uit het bovenliggende wooncomplex te liquideren.

De rechtbank legde in 2018 aan vier mannen celstraffen op van 30, 26, 18 en 15 jaar. De schutter kreeg toen dertig jaar. Hij en een medeverdachte trokken hun hoger beroep in. De strafeisen in hoger beroep zijn lager dan bij de rechtbank wegens nieuwe regelgeving.

Geweldklussen

Deze week staan drie mannen voor het hof, onder wie Tony D. (38) uit het Zaanse dorp Wormer die eerder na een eis van 30 jaar door de rechtbank werd vrijgesproken. Het Openbaar Ministerie beschouwt D. als de tweede schutter en eiste tegen hem 23 jaar cel. Hij kreeg in september al zeven jaar voor het voorbereiden van een liquidatie van de inmiddels tot levenslang veroordeelde crimineel Naoufal ‘Noffel’ F. in Berlijn. Die zaak loopt nog in hoger beroep. Volgens het OM maakte D. deel uit van een crimineel samenwerkingsverband dat geweldklussen aannam.

De andere verdachten in hoger beroep zijn Wendell R. (50) en Ulrich B. (48). Tegen beiden eiste het OM 20 jaar cel. B. deed volgens het OM criminele klussen voor R. Op de dag van de vergismoord was B. de vermoedelijke bestuurder van de vluchtauto. B. kreeg van de rechtbank 18 jaar cel opgelegd na een eis van 25 jaar. De rechtbank veroordeelde R. tot een celstraf van 15 jaar na een eis van 25 jaar.

Aan flarden geschoten

"Ze hebben geschoten op mensen die ze niet kenden. De inzittenden van de auto maakten geen schijn van kans. Een gelukkig gezin is aan flarden geschoten", zei de advocaat-generaal tijdens een requisitoir van 2,5 uur.

In mei dit jaar is in Spanje een man opgepakt die opdrachtgever zou zijn geweest. Zijn zaak loopt nog bij de rechtbank in Amsterdam.

Het gerechtshof in Amsterdam doet naar verwachting op 4 februari 2022 uitspraak.

Meer uit Binnenland

Code geel voor noordelijk kustgebied in de avond door windstoten

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.

44 minuten geleden
Adolescence grote winnaar BAFTA TV Awards

LONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.

59 minuten geleden
Rapport: veilig Bonaire kostbaar, maar nietsdoen is veel duurder

KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.

1 uur geleden
Bijna een op drie doden bij ongeval spoorovergang is jongere

UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.

3 uur geleden
NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

4 uur geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

5 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

6 uur geleden