In geen stadion werden zoveel decibels gemeten als bij Besiktas
DRUTEN (ANP) - Als vicevoorzitter van de Nederlandse supportersclub van Besiktas had Murat Aslan woensdag het thuisduel van zijn favoriete club met Ajax in de Champions League nog wel kunnen bijwonen. "Maar ik ben solidair met onze leden", zegt het raadslid van Welzijn Druten. "Als zij niet mogen, dan is ons bestuur er ook niet bij. Zonde, want we waren vanuit Nederland zeker met zo'n tweehonderd man gegaan."
Het is een beetje krom, vindt Aslan. Veel hotels aan de Turkse zuidkust zitten vol met toeristen, afkomstig uit heel Europa. Maar als je in Turkije sportduels wil bezoeken, dan heb je een Turks vaccinatiebewijs nodig. "En het is bijna niet te doen om een Europees naar een Turks vaccinatiebewijs om te zetten", weet Aslan. "Best raar, maar dat zijn de coronaregels. En ze controleren streng."
Ajax-fans en in Europa woonachtige supporters van Besiktas ontbreken daarom woensdag in het Vodafone Park in Istanbul, waar het gigantisch kan spoken. "Steven Gerrard schreef het zelfs in zijn biografie. Hij had nog nooit zoveel lawaai in een stadion gehoord. Dat klopt ook. Nog nooit is er in een stadion 132 decibel gemeten. Bij ons wel, tijdens een duel met Liverpool in 2007. Dat is nog steeds een wereldrecord."
Nog puntloos
Ajax is na vier overwinningen al zeker van de achtste finales in de Champions League en de groepswinst kan de club alleen nog in theorie ontgaan. Besiktas is nog puntloos na vier duels. "Maar dat maakt voor fans van Besiktas niet uit", aldus Aslan. "Het wordt weer een heksenketel. We hebben eens met 8-0 bij Liverpool verloren, maar een week later ging het dak er gewoon weer af. Onze fans zijn uniek, dat zal Ajax meemaken. Met een beetje geluk zie ik ons wel winnen. Ajax hoeft niet meer zo."
Aslan zat op 28 september in de Johan Cruijff ArenA toen Besiktas daar met 2-0 verloor. De Nederlandse supportersvereniging van de regerend kampioen van Turkije had 550 tickets bemachtigd. Teleurgestelde fans van de club uit Istanbul gooiden met vuurwerk. "Belachelijk, dat waren gelukkig geen mensen van onze supportersvereniging", zegt Aslan. "Voor ons is Besiktas meer dan voetbal. Onze supportersvereniging heeft al twee keer 1903 geschenkpakketten in Turkije overhandigd. Besiktas is in het jaar 1903 opgericht, vandaar. In het noorden schonken we schoolspullen aan kinderen. In het zuiden gaven we kleding met het embleem van Besiktas aan mensen die het goed konden gebruiken. We willen ook snel 1903 bomen planten in een Turks gebied waar het heel droog is. We willen mensen helpen, net als Atatürk", zegt Aslan over de stichter van de republiek Turkije. "Hij is een beetje jullie Willem van Oranje. Atatürk woonde tegenover ons stadion. Natuurlijk was hij fan van Besiktas."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
10 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
16 uur geleden