Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

In geen stadion werden zoveel decibels gemeten als bij Besiktas

In geen stadion werden zoveel decibels gemeten als bij Besiktas

DRUTEN (ANP) - Als vicevoorzitter van de Nederlandse supportersclub van Besiktas had Murat Aslan woensdag het thuisduel van zijn favoriete club met Ajax in de Champions League nog wel kunnen bijwonen. "Maar ik ben solidair met onze leden", zegt het raadslid van Welzijn Druten. "Als zij niet mogen, dan is ons bestuur er ook niet bij. Zonde, want we waren vanuit Nederland zeker met zo'n tweehonderd man gegaan."

Het is een beetje krom, vindt Aslan. Veel hotels aan de Turkse zuidkust zitten vol met toeristen, afkomstig uit heel Europa. Maar als je in Turkije sportduels wil bezoeken, dan heb je een Turks vaccinatiebewijs nodig. "En het is bijna niet te doen om een Europees naar een Turks vaccinatiebewijs om te zetten", weet Aslan. "Best raar, maar dat zijn de coronaregels. En ze controleren streng."

Ajax-fans en in Europa woonachtige supporters van Besiktas ontbreken daarom woensdag in het Vodafone Park in Istanbul, waar het gigantisch kan spoken. "Steven Gerrard schreef het zelfs in zijn biografie. Hij had nog nooit zoveel lawaai in een stadion gehoord. Dat klopt ook. Nog nooit is er in een stadion 132 decibel gemeten. Bij ons wel, tijdens een duel met Liverpool in 2007. Dat is nog steeds een wereldrecord."

Nog puntloos

Ajax is na vier overwinningen al zeker van de achtste finales in de Champions League en de groepswinst kan de club alleen nog in theorie ontgaan. Besiktas is nog puntloos na vier duels. "Maar dat maakt voor fans van Besiktas niet uit", aldus Aslan. "Het wordt weer een heksenketel. We hebben eens met 8-0 bij Liverpool verloren, maar een week later ging het dak er gewoon weer af. Onze fans zijn uniek, dat zal Ajax meemaken. Met een beetje geluk zie ik ons wel winnen. Ajax hoeft niet meer zo."

Aslan zat op 28 september in de Johan Cruijff ArenA toen Besiktas daar met 2-0 verloor. De Nederlandse supportersvereniging van de regerend kampioen van Turkije had 550 tickets bemachtigd. Teleurgestelde fans van de club uit Istanbul gooiden met vuurwerk. "Belachelijk, dat waren gelukkig geen mensen van onze supportersvereniging", zegt Aslan. "Voor ons is Besiktas meer dan voetbal. Onze supportersvereniging heeft al twee keer 1903 geschenkpakketten in Turkije overhandigd. Besiktas is in het jaar 1903 opgericht, vandaar. In het noorden schonken we schoolspullen aan kinderen. In het zuiden gaven we kleding met het embleem van Besiktas aan mensen die het goed konden gebruiken. We willen ook snel 1903 bomen planten in een Turks gebied waar het heel droog is. We willen mensen helpen, net als Atatürk", zegt Aslan over de stichter van de republiek Turkije. "Hij is een beetje jullie Willem van Oranje. Atatürk woonde tegenover ons stadion. Natuurlijk was hij fan van Besiktas."

Meer uit Voetbal

Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

1 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

2 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

3 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

3 uur geleden
Eredivisieduels gaan voorlopig door, eerste divisie geschrapt

ZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.

6 uur geleden
Taylor verlaat Ajax na ruim vijftien jaar voor Lazio

ROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.

6 uur geleden
AZ verhuurt spits Zeefuik aan Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.

9 uur geleden