In een dag tijd 1,5 miljoen euro opgehaald voor Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - In een dag tijd is er in Nederland 1,5 miljoen euro opgehaald voor hulp aan Oekraïne, melden Stichting Vluchteling en het Rode Kruis. Na het openen van giro 999 van Stichting Vluchteling donderdagmiddag werd daar in 24 uur tijd 1 miljoen euro naar overgemaakt. Het Rode Kruis kreeg sinds donderdag 17.00 uur een half miljoen binnen.
De hulporganisaties besteden het geld aan humanitaire hulp voor Oekraïners die in het land blijven of die vanwege de oorlog met Rusland vluchten naar buurlanden. Gedacht moet worden aan basale levensbehoeften als onderdak, eten, medicijnen en psychosociale hulp.
"Nederlanders hebben de afgelopen 24 uur ongekende solidariteit laten zien met de Oekraïense bevolking", zegt Tineke Ceelen, directeur van Stichting Vluchteling. Ceelen vliegt zaterdag met een aantal medewerkers naar het grensgebied van Oekraïne met Polen om de situatie daar te bekijken. Met lokale partnerorganisaties wordt in kaart gebracht hoe de noodhulp zo snel mogelijk verleend kan worden, ook in buurlanden als Roemenië, Slowakije, Moldavië en Hongarije.
Een woordvoerster van het Rode Kruis zegt blij te zijn "met iedere euro die gedoneerd wordt, alle hulp is welkom." De organisatie heeft medewerkers in omliggende landen "opgeroepen om paraat te staan" omdat het er rekening mee houdt dat er "grote stromen vluchtelingen komen". In die landen staan dan ook hulpgoederen als dekens, tenten en toiletspullen klaar. De internationale tak heeft extra mensen ingezet, voor zover bekend zijn er onder hen geen Nederlanders.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
6 uur geleden