Immers neemt met Van de Velde na 'emotionele achtbaan' afscheid
PARIJS (ANP) - Beachvolleyballer Matthew Immers neemt na een hectische periode samen met Steven van de Velde afscheid van Parijs. Er was voorafgaand aan de Spelen veel te doen om de deelname van Van de Velde en tijdens het toernooi werd hij continu uitgejoeld en uitgefloten.
"Het was een emotionele achtbaan, zo zie ik het. We zijn bij elkaar gebleven, hebben samen gehuild en gezegd: 'Oké, laten we gewoon van dit moment genieten'. En dat hebben we gedaan", zei Immers tegen de olympische persdienst na de nederlaag in de achtste finales.
"We hebben gevochten en van elk moment genoten, dus daar ben ik echt trots op. Het was het coolste stadion waar ik ooit heb gespeeld. Ik vind het jammer dat we ons beste niveau niet konden laten zien, maar van alles eromheen hebben we genoten. Na afloop zeiden we tegen elkaar: 'Kijk wat we samen hebben neergezet, hoe hard we hebben gevochten ondanks alle aandacht.'"
Verkrachting
De afgelopen week was er veel aandacht voor de wedstrijden van Immers en Van de Velde. Hun eerste wedstrijd werd breed uitgemeten in de internationale media. De rechtbank in Engeland veroordeelde Van de Velde in 2016 tot vier jaar cel voor seks met een 12-jarige. Door de leeftijd van het meisje gold het delict van Van de Velde in Groot-Brittannië als verkrachting, ongeacht of zij ermee had ingestemd of niet.
Immers hoopt ondanks de gebeurtenissen over vier jaar weer met Van de Velde mee te kunnen doen aan de Spelen van Los Angeles. "Het is nu voorbij, maar we zijn nog steeds jong allebei - ik ben 23, hij is 29 - en er ligt nog een mooie toekomst voor ons."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden