Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Imitators Franse minister staan terecht voor fraude

Imitators Franse minister staan terecht voor fraude

PARIJS (ANP/AFP) - Zeven mannen die verdacht worden van het imiteren van een Franse minister om zo miljoenen euro's te stelen, staan dinsdag in Parijs terecht voor fraude.

Een van de mannen deed zich met een siliconen masker voor als de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian. Via Skype telefoneerde de 'minister' met meer dan 150 slachtoffers, waarvan er drie toehapten. Onder andere spiritueel leider Aga Khan IV maakte 20 miljoen euro over, en ook de Turkse zakenman İnan Kıraç zou 42 miljoen euro betaald hebben.

De zeven verdachten, Franse Israëliers tussen de 35 en 54 jaar oud, zouden in Israël het kantoor van de minister hebben nagebouwd met soortgelijk meubilair, een portret van Franse president Emmanuel Macron en een Franse vlag. Ze vroegen de slachtoffers geld voor geheime operaties en voor het bevrijden van gegijzelden in Syrië en Mali. De transacties moesten daarom ook geheim blijven, volgens de oplichters. Ze beloofden de slachtoffers dat de Franse staat hen terug zou betalen.

Geschokt

De echte Le Drian zegt geschokt en beledigd te zijn. "Ik hoop dat deze boeven goed gestraft worden", aldus de minister.

De politie vond op de telefoon van een van de verdachten afbeeldingen van een siliconen masker van Prins Albert van Monaco, wat suggereert dat ze nog een andere hoax aan het plannen waren.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

1 uur geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

2 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

4 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

4 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

7 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

7 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

8 uur geleden