Imitators Franse minister staan terecht voor fraude
PARIJS (ANP/AFP) - Zeven mannen die verdacht worden van het imiteren van een Franse minister om zo miljoenen euro's te stelen, staan dinsdag in Parijs terecht voor fraude.
Een van de mannen deed zich met een siliconen masker voor als de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian. Via Skype telefoneerde de 'minister' met meer dan 150 slachtoffers, waarvan er drie toehapten. Onder andere spiritueel leider Aga Khan IV maakte 20 miljoen euro over, en ook de Turkse zakenman İnan Kıraç zou 42 miljoen euro betaald hebben.
De zeven verdachten, Franse Israëliers tussen de 35 en 54 jaar oud, zouden in Israël het kantoor van de minister hebben nagebouwd met soortgelijk meubilair, een portret van Franse president Emmanuel Macron en een Franse vlag. Ze vroegen de slachtoffers geld voor geheime operaties en voor het bevrijden van gegijzelden in Syrië en Mali. De transacties moesten daarom ook geheim blijven, volgens de oplichters. Ze beloofden de slachtoffers dat de Franse staat hen terug zou betalen.
Geschokt
De echte Le Drian zegt geschokt en beledigd te zijn. "Ik hoop dat deze boeven goed gestraft worden", aldus de minister.
De politie vond op de telefoon van een van de verdachten afbeeldingen van een siliconen masker van Prins Albert van Monaco, wat suggereert dat ze nog een andere hoax aan het plannen waren.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
3 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
3 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
3 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
4 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
5 uur geleden