Imitators Franse minister staan terecht voor fraude
PARIJS (ANP/AFP) - Zeven mannen die verdacht worden van het imiteren van een Franse minister om zo miljoenen euro's te stelen, staan dinsdag in Parijs terecht voor fraude.
Een van de mannen deed zich met een siliconen masker voor als de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Yves Le Drian. Via Skype telefoneerde de 'minister' met meer dan 150 slachtoffers, waarvan er drie toehapten. Onder andere spiritueel leider Aga Khan IV maakte 20 miljoen euro over, en ook de Turkse zakenman İnan Kıraç zou 42 miljoen euro betaald hebben.
De zeven verdachten, Franse Israëliers tussen de 35 en 54 jaar oud, zouden in Israël het kantoor van de minister hebben nagebouwd met soortgelijk meubilair, een portret van Franse president Emmanuel Macron en een Franse vlag. Ze vroegen de slachtoffers geld voor geheime operaties en voor het bevrijden van gegijzelden in Syrië en Mali. De transacties moesten daarom ook geheim blijven, volgens de oplichters. Ze beloofden de slachtoffers dat de Franse staat hen terug zou betalen.
Geschokt
De echte Le Drian zegt geschokt en beledigd te zijn. "Ik hoop dat deze boeven goed gestraft worden", aldus de minister.
De politie vond op de telefoon van een van de verdachten afbeeldingen van een siliconen masker van Prins Albert van Monaco, wat suggereert dat ze nog een andere hoax aan het plannen waren.
Meer uit Buitenland
BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.
34 minuten geledenHAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
40 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
5 uur geleden