IMF wil onderzoek Zwitserse overheid naar omvallen Credit Suisse
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Zwitserse regering zou "zorgvuldig" moeten onderzoeken wat er bij bankconcern Credit Suisse is misgegaan om lessen te trekken uit het omvallen van de bank, meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
Volgens het IMF hebben autoriteiten met "beslissende acties" gereageerd bij de eerste interventie sinds de financiële crisis in 2008 om een wereldwijd systeemrelevante bank in stand te houden. Toch zouden de functionarissen van het IMF meer willen weten over de gang van zaken. Het gaat onder meer om de aanpak van het management van Credit Suisse bij "langdurige tekortkomingen" op het gebied van risicobeheer.
"We kijken uit naar een zorgvuldige beoordeling en analyse van deze zaak en de geleerde lessen, zowel voor Zwitserland als internationaal gezien", stelt de in Washington gevestigde organisatie.
Bemiddeling
De Zwitserse regering in Bern had besloten om Credit Suisse niet te ontmantelen, maar bemiddelde in plaats daarvan bij een noodovername door de grotere rivaal UBS. Door aandelenbeleggers te bevoordelen ten opzichte van de houders van bepaalde Credit Suisse-obligaties veroorzaakte de uitkomst grote onrust op de financiële markten.
De Zwitserse toezichthouder FINMA laat weten dat het op 19 maart een faillissements- en overnameplan had klaarliggen voor Credit Suisse. Op die dag werd de in problemen geraakte bank overgenomen door UBS, met steun van de overheid. Credit Suisse had te maken met een "ongekende" bankrun, vertelde Marlene Amstad, voorzitter van FINMA aan verslaggevers tijdens een persconferentie in Bern.
Noodovername enige optie
De toezichthouder gaf eerder al aan dat een noodovername de enige haalbare optie was. Amstad staat achter de beweringen van de Zwitserse minister van Financiën Karin Keller-Sutter, die op 25 maart zei dat Credit Suisse "geen nieuwe handelsdag zou hebben overleefd" te midden van een vertrouwenscrisis bij beleggers.
Amstad verwierp de suggestie dat FINMA niet vroeg of agressief genoeg heeft ingegrepen om de problemen van Credit Suisse aan te pakken. De toezichthouder heeft volgens haar vorig jaar al gevraagd aan de bank om zijn financiële buffers te versterken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigen FNV en CNV aan. De vakbonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan, ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.
4 uur geleden