Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF wil onderzoek Zwitserse overheid naar omvallen Credit Suisse

IMF wil onderzoek Zwitserse overheid naar omvallen Credit Suisse

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Zwitserse regering zou "zorgvuldig" moeten onderzoeken wat er bij bankconcern Credit Suisse is misgegaan om lessen te trekken uit het omvallen van de bank, meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

Volgens het IMF hebben autoriteiten met "beslissende acties" gereageerd bij de eerste interventie sinds de financiële crisis in 2008 om een ​​wereldwijd systeemrelevante bank in stand te houden. Toch zouden de functionarissen van het IMF meer willen weten over de gang van zaken. Het gaat onder meer om de aanpak van het management van Credit Suisse bij "langdurige tekortkomingen" op het gebied van risicobeheer.

"We kijken uit naar een zorgvuldige beoordeling en analyse van deze zaak en de geleerde lessen, zowel voor Zwitserland als internationaal gezien", stelt de in Washington gevestigde organisatie.

Bemiddeling

De Zwitserse regering in Bern had besloten om Credit Suisse niet te ontmantelen, maar bemiddelde in plaats daarvan bij een noodovername door de grotere rivaal UBS. Door aandelenbeleggers te bevoordelen ten opzichte van de houders van bepaalde Credit Suisse-obligaties veroorzaakte de uitkomst grote onrust op de financiële markten.

De Zwitserse toezichthouder FINMA laat weten dat het op 19 maart een faillissements- en overnameplan had klaarliggen voor Credit Suisse. Op die dag werd de in problemen geraakte bank overgenomen door UBS, met steun van de overheid. Credit Suisse had te maken met een "ongekende" bankrun, vertelde Marlene Amstad, voorzitter van FINMA aan verslaggevers tijdens een persconferentie in Bern.

Noodovername enige optie

De toezichthouder gaf eerder al aan dat een noodovername de enige haalbare optie was. Amstad staat achter de beweringen van de Zwitserse minister van Financiën Karin Keller-Sutter, die op 25 maart zei dat Credit Suisse "geen nieuwe handelsdag zou hebben overleefd" te midden van een vertrouwenscrisis bij beleggers.

Amstad verwierp de suggestie dat FINMA niet vroeg of agressief genoeg heeft ingegrepen om de problemen van Credit Suisse aan te pakken. De toezichthouder heeft volgens haar vorig jaar al gevraagd aan de bank om zijn financiële buffers te versterken.

Meer uit Financieel

Britse regering wil met hervorming sneller kerncentrales bouwen

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.

1 uur geleden
Economen: Duitsland moet frackingverbod opheffen door oliecrisis

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.

1 uur geleden
Onderzoek: supermarkten nemen steeds vaker plek in van winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.

2 uur geleden
VS starten nieuw onderzoek naar 60 landen om dwangarbeid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.

3 uur geleden
Chipbedrijf Besi koploper in lagere AEX door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.

4 uur geleden
Reuters: chipbedrijf Besi onderzoekt interesse kopers

DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.

5 uur geleden
Mediabedrijf BuzzFeed in financiële problemen

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.

5 uur geleden