Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF roept Argentinië op om armen te ontzien bij bezuinigingen

IMF roept Argentinië op om armen te ontzien bij bezuinigingen

BUENOS AIRES (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft er bij de regering van de Argentijnse president Javier Milei op aangedrongen de armen te beschermen bij de harde bezuinigingsmaatregelen. Met die maatregelen wil Milei de overheidsuitgaven verlagen en de financiën weer op orde brengen. De drastische maatregelen hebben echter ook geleid tot stakingen en tot bezorgdheid over de groeiende armoede en honger in het land, zei adjunct-directeur Gita Gopinath van het IMF tegen de krant La Nacion.

Volgens Gopinath moeten de bezuinigingsmaatregelen beter worden afgestemd, om ervoor te zorgen dat de sociale bijstand blijft worden verleend en dat de last niet volledig op de armste groepen terechtkomt. Gopinath bezocht vorige week Buenos Aires om het Argentijnse kredietprogramma ter waarde van 44 miljard dollar te evalueren en ontmoette Milei, leden van zijn regering, economen, vakbondsleiders en maatschappelijke organisaties.

Sinds zijn aantreden in december heeft Milei de waarde van de peso met ruim 50 procent verlaagd, tienduizenden overheidsbanen geschrapt en de omvang van de regering gehalveerd. Het IMF heeft de nieuwe reeks van 'gedurfde' economische maatregelen van Argentinië verwelkomd.

Kinderarmoede

Milei staakte ook de hoge staatssubsidies voor de sector vervoer en energie en bevroor de hulp aan 38.000 gaarkeukens in afwachting van een onderzoek naar die hulp. De armen in het land werden daardoor hard getroffen. Ook steeg de inflatie op jaarbasis in januari met 254 procent, waardoor het leven van de Argentijnen flink duurder is geworden.

"De economie die deze regering heeft geërfd, bevond zich op de rand van een crisis en vereiste gedurfde en beslissende maatregelen om die uit de afgrond te halen", verklaarde Gopinath. Ze zei echter dat er meer sociale maatregelen nodig zijn om "ervoor te zorgen dat de vermindering van het begrotingstekort niet ten koste gaat van de kwetsbaren".

Volgens Gopinath is het voor het IMF ook belangrijk dat de regering investeert in menselijk kapitaal. "Kinderarmoedecijfers van meer dan 55 procent zijn uiterst zorgwekkend. Het is belangrijk om ervoor te zorgen dat dit percentage sterk daalt en om meer te investeren in onderwijs."

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog, FedEx bij stijgers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waardoor de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Bij de bedrijven was pakketbezorger FedEx een winnaar na bekendmaking van kwartaalcijfers.

7 uur geleden
CNBC: AI-bedrijf Musk haalt 10 miljard dollar op

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, heeft bij een nieuwe financieringsronde 10 miljard dollar opgehaald. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC. Het bedrijf werd daarbij volgens CNBC gewaardeerd op 200 miljard dollar.

9 uur geleden
AEX lager na sterke koerswinst dag eerder, chipfondsen zakken

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min gesloten, na de forse plus een dag eerder. De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI deden een stapje terug na de winsten tot bijna 9 procent op donderdag door optimisme onder beleggers over de sector na de miljardeninvestering van AI-chipconcern Nvidia in chipproducent Intel.

12 uur geleden
Heinen: invoering digitale euro mogelijk in 2026

KOPENHAGEN (ANP) - In het "meest ambitieuze scenario" kan de digitale euro in 2026 worden ingevoerd, "maar de inhoud is leidend". Dat zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) na afloop van de vergadering hierover met de EU-ministers van Financiën. Hoewel er vrijdag een compromis is bereikt, moet nog een aantal zaken worden uitgewerkt die voor Nederland essentieel zijn voordat het met de invoering ervan kan instemmen, zei de minister tegen het ANP.

12 uur geleden
Xi had 'positief en constructief' telefoongesprek met Trump

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese tegenhanger Xi Jinping verliep "positief en constructief". Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua. Volgens Xinhua zei Xi tegen Trump dat de Amerikaans-Chinese betrekkingen "heel belangrijk" zijn en dat de Verenigde Staten "eenzijdige handelsbeperkingen" moeten voorkomen.

12 uur geleden
Bloomberg: Staat wil Duitse tak TenneT verkopen aan investeerders

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse regering heeft besloten om een belang in de Duitse tak van TenneT te verkopen aan investeerders. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Demissionair minister van Financiën Eelco Heinen zou hebben geoordeeld dat dit een betere optie is dan een beursgang.

13 uur geleden
FedEx bij stijgers op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de winnaars bij opening van de beurzen in New York. De grote internationale pakketvervoerder boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Kostenbesparingen en sterke binnenlandse vraag hielpen de zwakkere internationale pakketvolumes te compenseren. Ook bevestigde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Eerder trok FedEx de jaarverwachtingen nog in door de onzekerheid rond de importheffingen van president Donald Trump.

14 uur geleden