Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF: langdurige oorlog Israël kan funest zijn voor buurlanden

IMF: langdurige oorlog Israël kan funest zijn voor buurlanden

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt voor de nadelige gevolgen die een langdurige oorlog tussen Hamas en Israël kan hebben op de economische ontwikkeling in buurlanden als Egypte, Libanon en Jordanië. In de drie landen dreigt "vernietiging van economische activiteit", aldus IMF-directeur Kristalina Georgieva.

Het conflict komt in de regio op een moment waarop "de groei traag is, de rente hoog is en de kosten voor het aflossen van schulden zijn gestegen als gevolg van covid," zei Kristalina Georgieva in het Saudische Riyad waar ze een congres bijwoont.

Het geweld tussen Hamas en Israël begon deze maand toen Hamas een ongekende aanval lanceerde waarbij 1400 Israëli's om het leven kwamen. Israël reageerde met luchtaanvallen op de Gazastrook, waarbij duizenden mensen omkwamen, en dreigt met een grote grondoorlog om Hamas uit te roeien.

Zorgen

Het IMF maakt zich niet alleen zorgen over het verlies van mensenlevens, maar ook over "de vernietiging en vermindering van de economische activiteit" in nabijgelegen landen. Zowel toeristen als investeerders zullen de landen links laten liggen, verwacht Georgieva.

In zijn laatste economische regionale overzicht, dat voor de oorlog werd gepubliceerd, voorspelde het IMF dat de economieën in het Midden-Oosten en Noord-Afrika 2 procent zouden groeien, lager dan de eerdere verwachting van 3,1 procent.

Meer uit Financieel

Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

24 minuten geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

1 uur geleden
Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.

1 uur geleden
Groei industrie in eurozone vertraagt in mei

LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie van de eurozone is in mei vertraagd na een sterke opleving in april, meldt marktonderzoeker S&P Global. De nieuwe orders van fabrieken stagneerden vorige maand. In april namen de nieuwe fabrieksorders nog sterk toe doordat klanten aankopen naar voren haalden door de angst voor verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Heineken nog op zoek naar nieuwe baas na aftreden topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.

2 uur geleden
Werknemers kunnen tweede fiets leasen tegen lagere bijtelling

DEN HAAG (ANP) - Werknemers kunnen meerdere fietsen leasen tegen een lager bijtellingstarief. Daarvoor heeft de Belastingdienst de regels aangepast, bevestigt de dienst na berichtgeving van leasefietsbedrijf Lease a Bike. Daarmee wordt het voor werknemers financieel aantrekkelijker een tweede fiets van de zaak te nemen.

2 uur geleden
Rusland staakt export vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland stopt met de export van vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen na hevigere aanvallen van Oekraïne op Russische raffinaderijen. De olieverwerkingscapaciteit van Rusland zit daardoor op het laagste niveau in meer dan zestien jaar.

3 uur geleden