Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IMF is iets minder somber over Amerikaanse economie

IMF is iets minder somber over Amerikaanse economie

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn economische ramingen voor de Verenigde Staten opwaarts bijgesteld. Vanwege de coronacrisis is de organisatie nog altijd erg somber in zijn prognose voor de grootste economie van de wereld, maar het plaatje ziet er na diepgravend onderzoek iets minder donker uit dan de grote juniraming.

De Amerikaanse economie krimpt dit jaar waarschijnlijk met 6,6 procent, zeggen de rekenmeesters nu. In 2021 trekt de economie vervolgens weer met 3,9 procent aan. Vorige maand rekende het IMF nog op een economische krimp van 8 procent dit jaar, gevolgd door een herstel met 4,5 procent volgend jaar.

De bijstelling volgt na een uitgebreider onderzoek naar de staat van de Amerikaanse economie. Het IMF doet in elk land om de zoveel tijd zo'n studie en de VS waren nu toevallig aan de beurt. De onderzoekers van het IMF wijzen erop dat de nieuwe voorspellingen nog wel erg onzeker zijn. Een nieuwe grootschalige lockdown kan zomaar roet in het eten gooien en de laatste dagen loopt het aantal nieuwe coronabesmettingen in het land juist hard op.

In het onderzoeksrapport staat onder meer dat de Amerikaanse economie momenteel ongekend sterk wordt geholpen door steunmaatregelen. Toch verwacht het IMF dat de economie in het tweede kwartaal op jaarbasis met 37 procent is gekrompen. Eerdere maandcijfers over bijvoorbeeld de consumptie zouden daarop wijzen. Door de corona-uitbraak moesten veel winkels tijdelijk sluiten. Ook kwam de industriële productie voor een deel stil te liggen. Diverse grote bedrijven in de VS hebben al forse ontslagrondes aangekondigd. Waarschijnlijk volgen er komende periode ook nog veel faillissementen, maar hoe veel precies durft het IMF niet te zeggen.

De economen vrezen dat met name de armste huishoudens de dupe worden van de crisis. Dat is een gevolg van de sociale ongelijkheid die al langer bestaat in de VS. De pandemie heeft volgens het IMF ook een aantal structurele tekortkomingen van het Amerikaanse gezondheidsstelsel onderstreept. Nu is de toegang tot zorg nog erg afhankelijk van de vraag of iemand een baan en voldoende inkomen heeft, zegt het fonds. Juist veel armere mensen zouden daardoor buiten de boot vallen.

Meer uit Financieel

Wall Street licht lager door stijgende olieprijzen en oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten door groeiende twijfels over een spoedige oplossing voor het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook de stijgende olieprijzen drukten de stemming bij beleggers.

7 uur geleden
Fed-bestuurder: meerdere renteverhogingen nodig tegen inflatie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Fed-bestuurder Beth Hammack zegt dat mogelijk meerdere renteverhogingen nodig zijn om de inflatie in de Verenigde Staten terug te brengen naar de doelstelling van 2 procent van de Amerikaanse centrale bank. Ze wil echter niet vooruitlopen op waar de rente uiteindelijk moet uitkomen.

7 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan op verder voorzichtige dag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van afgelopen dinsdag van 1112,49 werd dankzij een plus van 0,2 procent iets aangescherpt, tot 1113,35 punten. Verder was er weinig beweging op de Europese beurzen.

11 uur geleden
Vervoer van en naar haven Rotterdam via de Rijn neemt verder af

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven ziet de gevolgen van laagwater verergeren, blijkt uit vervoerscijfers van Havenbedrijf Rotterdam over afgelopen week. Het vervoerde volume van en naar de haven via de Rijn is verder afgenomen en inmiddels meer dan 10 procent lager dan normaal.

12 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig door afnemende hoop op Iran-deal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De hoop op een spoedig akkoord van de Verenigde Staten en Iran over de heropening van de Straat van Hormuz nam af, nadat Iran verklaarde niet te onderhandelen met de VS. Ook zei Iran alleen met de VS te willen praten als aan het eisenpakket van het land wordt voldaan.

13 uur geleden
TenneT verwacht woensdag minder zonne-energie om eclips

ARNHEM (ANP) - Zonnepanelen in Nederland produceren woensdag minder door de gedeeltelijke zonsverduistering. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht maandag dat dit enkele honderden megawatt minder zal zijn. Een megawatt kan zo'n duizend huishoudens tegelijkertijd van stroom voorzien.

14 uur geleden
Nederland heeft minder last van laagwater dan Duitsland, zegt ING

ZOETERMEER/AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie heeft minder last van laagwater dan de Duitse economie, dat zegt ING-econoom Rico Luman. In Nederland zijn er door het uitgebreide vaarwegennetwerk meer alternatieve routes dan in Duitsland en bovendien is een groot deel van Nederland nog relatief goed bevaarbaar, legt hij uit.

15 uur geleden