
IMF: Frankrijk en Italië missen begrotingsnorm Brussel nog jaren
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Frankrijk en Italië slagen er waarschijnlijk tot in 2029 niet in om hun begrotingstekorten terug te brengen tot de Brusselse norm van 3 procent van hun bruto binnenlands product (bbp). Dat voorziet het Internationaal Monetair Fonds in nieuwe cijfers. Als gevolg hiervan zal de schuld van beide landen tot die tijd elk jaar blijven stijgen, voorspellen economen van de VN-organisatie voor financiële stabiliteit.
Deze vooruitzichten zijn veel pessimistischer dan de voorspellingen van de regeringen van beide landen zelf. Frankrijk, de op een na grootste economie van de eurozone, heeft bijvoorbeeld beloofd zijn tekort tegen 2029 terug te brengen tot 2,8 procent. Het IMF verwacht echter dat het begrotingstekort tot 2029, het laatste jaar van de door het fonds gepubliceerde prognose, dicht bij de 6 procent zal blijven.
Het IMF betwijfelt dus of het land erin slaagt zijn overheidsfinanciën op orde te krijgen. "We geloven dat de Franse regering ideeën en voorstellen heeft gepresenteerd die de goede richting ingaan, maar we wachten op meer duidelijkheid over daadwerkelijk ingevoerde maatregelen", zei IMF-deskundige Vitor Gaspar tegen journalisten tijdens een persbijeenkomst in Washington.
Italië heeft beloofd in 2026 onder de 3 procent te komen. Het IMF voorspelt echter een tekort van 3,5 procent in dat jaar, met een verdere afname in de jaren daarna, maar nooit onder de 3 procent.
Meer uit Financieel
SHANGHAI (ANP/AFP/BELGA) - Een passagiersvlucht van Air China moest zaterdag uitwijken naar Shanghai, nadat een batterij in de handbagage van een passagier vlam had gevat. Het vliegtuig was onderweg van de Oost-Chinese stad Hangzhou naar een vliegveld nabij de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nederlandse inflatie blijft hardnekkig hoog vergeleken met het gemiddelde in de eurozone. Om het tempo van de prijsstijging omlaag te krijgen en tegelijk de economische groei meer aan te zwengelen, zal het nieuwe kabinet op meerdere terreinen aan de slag moeten, voorziet president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in gesprek met het ANP.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Boeing mag de productie van zijn 737 MAX-vliegtuigen opvoeren. Die was eerder beperkt na een incident met een losgeraakt deurpaneel. De vliegtuigbouwer heeft nu toestemming gekregen van de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA om 42 toestellen per maand te produceren in plaats van 38.
21 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft aangekondigd dat het heeft ingestemd met een nieuwe ronde handelsgesprekken met de Verenigde Staten. China wil dat deze "zo snel mogelijk" plaatsvinden. De leiders proberen hiermee een nieuwe schadelijke tarievenoorlog te voorkomen.
22 uur geleden