IMF-baas wijst op noodzaak van bestrijden inflatie
NUSA DUA (ANP/RTR) - De landen van de G20 moeten dringend actie ondernemen om de inflatie te bestrijden. Dat zei Kristalina Georgieva, hoogste baas van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). De Bulgaarse waarschuwde dat de toch al "uitzonderlijk onzekere" vooruitzichten voor de wereldeconomie nog slechter kunnen worden als de prijsstijgingen aanhouden.
Georgieva sprak tijdens de G20-top in Indonesië, waar ministers van Financiën en leiders van centrale banken bijeen waren om onder andere over de impact van de oorlog in Oekraïne te praten. Georgieva zei dat de oorlog voor extra druk op de grondstoffen- en energieprijzen heeft gezorgd. Daardoor verkrappen ook de "mondiale financiële voorwaarden" sterker dan verwacht.
Tegelijkertijd blijven verstoringen als gevolg van de coronapandemie en nieuwe knelpunten in de toeleveringsketen de economische activiteit drukken, aldus de Bulgaarse. "De druk op landen met een zware schuldenlast neemt zienderogen toe en de schuldensituatie verslechtert snel", sprak ze.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
13 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
14 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
15 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
16 uur geleden