IMF-baas wijst op noodzaak van bestrijden inflatie
NUSA DUA (ANP/RTR) - De landen van de G20 moeten dringend actie ondernemen om de inflatie te bestrijden. Dat zei Kristalina Georgieva, hoogste baas van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). De Bulgaarse waarschuwde dat de toch al "uitzonderlijk onzekere" vooruitzichten voor de wereldeconomie nog slechter kunnen worden als de prijsstijgingen aanhouden.
Georgieva sprak tijdens de G20-top in Indonesië, waar ministers van Financiën en leiders van centrale banken bijeen waren om onder andere over de impact van de oorlog in Oekraïne te praten. Georgieva zei dat de oorlog voor extra druk op de grondstoffen- en energieprijzen heeft gezorgd. Daardoor verkrappen ook de "mondiale financiële voorwaarden" sterker dan verwacht.
Tegelijkertijd blijven verstoringen als gevolg van de coronapandemie en nieuwe knelpunten in de toeleveringsketen de economische activiteit drukken, aldus de Bulgaarse. "De druk op landen met een zware schuldenlast neemt zienderogen toe en de schuldensituatie verslechtert snel", sprak ze.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
6 uur geleden