Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ILT ziet meer geluidsmeldingen Schiphol, terwijl vloot stiller is

ILT ziet meer geluidsmeldingen Schiphol, terwijl vloot stiller is

DEN HAAG (ANP) - Vliegtuigen worden stiller, terwijl het aantal meldingen over geluidshinder rond Schiphol toeneemt. Dat schrijft de Inspectie Leefomgeving en Transport dinsdag in een rapport.

Dat de aantallen meldingen over geluidshinder zijn toegenomen, baseert ILT op het Bewoners Aanspreekpunt Schiphol (BAS), waar omwonenden terechtkunnen die last hebben van vliegtuiggeluid. In 2019 waren er nog zo'n 298.000 meldingen over hinder, laat het BAS weten aan ANP. In 2022 waren dat er 340.000, en in 2023 waren er nog iets meer meldingen.

De vliegtuigen die op Schiphol landen en opstijgen, waren 6 procent stiller in 2022 dan in 2018. Althans, dat zouden ze moeten zijn aan de hand van Europese certificaten die per vliegtuigmodel gelden. De ILT heeft geen geluidsmetingen gedaan, maar vertrouwt erop dat die certificaten kloppen.

Vrachtvliegtuigen

Het is denkbaar dat omwonenden sinds de stille coronatijd meer last hebben van overvliegende toestellen. ILT-programmamanager Marco Buitelaar zegt: "Dat zie je bijvoorbeeld bij de zware vrachtvliegtuigen: als die aan de randen van de dag langskomen, leveren ze meer hindermeldingen op dan eerst."

Daarmee wil de inspectie niet zeggen dat omwonenden meer klagen dan nodig. De hogere aantallen hindermeldingen kunnen ook een signaal zijn dat luchtvaartbedrijven meer moeten doen om stiller te worden, zegt Karin Visser, directeur van de Luchtvaartautoriteit die onder de ILT valt. "Er zijn nog punten waar ze nog iets kunnen doen. Bijvoorbeeld niet aan de rand van de dag met die vrachtvliegtuigen vliegen."

Meer uit Binnenland

Henk Poort zingt Wilhelmus in aanloop naar F1-race in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Henk Poort zingt dit jaar het volkslied voorafgaand aan de Grote Prijs van Nederland. Ook Yves Berendse, Outsiders en Gerard Joling treden eind deze maand op tijdens het Formule 1-weekend in Zandvoort.

1 uur geleden
Meisje slachtoffer van zedenmisdrijf in park Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een meisje is slachtoffer geworden van een zedenmisdrijf in het Zuiderpark in Rotterdam, meldt de politie. Ze was vorige week dinsdag in de middag met haar moeder in het park. Nadat ze een paar minuten uit het zicht was verdwenen, zei ze tegen haar moeder dat een man in de bosjes aan haar had gezeten.

1 uur geleden
Mensen in contact met insectenbestrijdingsmiddel in Katwijk

KATWIJK (ANP) - Zes mensen zijn maandagmiddag in een woonwijk in Katwijk in aanraking gekomen met een bestrijdingsmiddel voor insecten. Een bedrijf was met het middel aan het werk aan de Nieuwe Duinweg, toen het vat waar het spul in zat lek raakte. Omwonenden moeten voorlopig binnenblijven en deuren en ramen dichtdoen.

1 uur geleden
Een listeriabesmetting in Nederland gemeld na reeks in Frankrijk

SOLNA (ANP) - In Nederland is zeker één persoon besmet geraakt met de listeriabacterie na het eten van een zachte kaas. Een overzicht van de Europese gezondheidsdienst (ECDC) maakt dat duidelijk. In Frankrijk zijn de afgelopen maanden 21 mensen ziek geworden en twee mensen overleden door de bacterie. Ze hadden kaas gegeten van een specifieke leverancier die problemen bleek te hebben met de bacterie.

3 uur geleden
Nederland deed zondag en maandag mee aan droppings boven Gaza

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft zondag en maandag weer meegedaan aan het droppen van hulpgoederen boven de Gazastrook, meldt de coördinerende organisatie COGAT. Zondag werden 161 pallets met hulpgoederen uit vliegtuigen gegooid en maandag 180.

3 uur geleden
Ook Art Rooijakkers per direct weg bij Nieuws van de Dag

HILVERSUM (ANP) - Ook presentator Art Rooijakkers stopt per direct bij het programma Nieuws van de Dag. Dat heeft Talpa Network maandag bekendgemaakt. Een week geleden stapte de andere vaste presentator, Malou Petter, al op. Zij stelde dat de "inhoudelijke koers" van het programma toch niet bij haar paste.

3 uur geleden
Stemacteur Hein Boele (Elmo uit Sesamstraat) overleden

ALMERE (ANP) - Acteur Hein Boele is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van HP/De Tijd. Boele was vooral bekend als stemacteur. Zo was hij decennialang de stem van de populaire roodharige pop Elmo uit Sesamstraat en verzorgde hij stemmen in talloze Disneyfilms. Boele overleed op 28 juli in zijn woonplaats Almere, na een kort ziekbed.

5 uur geleden