ILT: verbeterplan Afvalfonds onvoldoende, moet concreter
LEIDSCHENDAM (ANP) - Het verbeterplan van het Afvalfonds Verpakkingen om het inzamelpercentage van plastic flessen op te krikken is volgens de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) onvoldoende. Het Afvalfonds heeft tot 1 december de tijd om het plan concreter te maken.
De ILT waarschuwde het Afvalfonds vorige maand dat zij in overtreding is voor het niet halen van het inzameldoel voor plastic flessen. Volgens de wettelijke doelstelling moet 90 procent van de plastic flessen ingezameld worden, maar dat was vorig jaar 68 procent. Daarop moest het Afvalfonds met een plan komen om het inleverpercentage te verhogen. Dat plan werd twee weken geleden ingediend bij de inspectie.
De inspectie wil duidelijke actie zien. Volgens de ILT ligt de focus van het verbeterplan te veel op het veranderen van het consumentengedrag bij het inleveren van flessen. Het Afvalfonds moet concreter ingaan op het uitbreiden van het aantal innamepunten met statiegeld. Buiten de supermarkten zijn er veertig inzamelmachines voor statiegeld in Nederland. Dat zijn er niet genoeg, aldus de inspectie. "Om dat in perspectief te plaatsen: Nederland kent ongeveer 400 treinstations en ongeveer 1800 bemande tankstations." Ook moet er meer aandacht zijn voor het opnemen van meer flessen in het statiegeldsysteem, zoals sappen en zuivel, zegt de ILT.
Statiegeldmachines
De afgelopen weken kwamen er al op een aantal bekende locaties innamepunten bij, meldt het Afvalfonds. Onder meer op Rotterdam The Hague Airport, in Walibi, in de Jaarbeurs in Utrecht en in tuincentra en op scholen zijn statiegeldmachines geplaatst. "In drukke winkelcentra, bij grote bedrijven/overheidsinstellingen en bij toeristische trekpleisters is nog veel winst te halen," zegt directeur Hester Klein Lankhorst. Ook is het fonds in gesprek met de NS over het plaatsen van innamepunten op meer stations.
Accountantskantoor PricewaterhouseCoopers (PwC) onderzoekt voor het Afvalfonds ook of er op nog meer plastic drankflessen statiegeld kan komen. Op zo'n 20 procent van alle plastic drankflessen zit nu namelijk geen statiegeld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nike ging woensdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf wist de omzet op peil te houden, maar de verkopen in de Noord-Amerikaanse markt vielen tegen.
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De topmannen van het failliete Carpetright, Gideon Tienkamp en Maikel Hofman, hebben de merkrechten van het oude bedrijf overgekocht. Daarmee zijn ze onder de naam Carpetright IP een nieuwe webshop gestart, zo bevestigt Tienkamp na berichtgeving van vakmedium Wonen360.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's is vrijwel volledig in handen gekomen van Keurig Dr Pepper. Dat Amerikaanse drankenconcern kondigde de overname vorig jaar al aan. Nu de koper meer dan 96 procent van de aandelen in bezit heeft, is zeker dat de beursnotering van JDE Peet's in Amsterdam wordt beëindigd. Dit gebeurt later deze maand. De resterende aandeelhouders hebben nog even de tijd om hun stukken aan te bieden.
59 minuten geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Van de teruggeroepen hybrideauto's van Stellantis vanwege brandgevaar is tot nu toe bij twaalf voertuigen daadwerkelijk brand uitgebroken, heeft het concern bekendgemaakt. Het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Fiat en Opel riep eerder deze week wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een kans op brand in de motorruimte.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marijke Vuik, de huidige voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland, wordt per 1 juli de nieuwe voorzitter van MKB-Nederland. Vuik volgt Jacco Vonhof op, die in juni na bijna acht jaar voorzitterschap afscheid neemt van de ondernemersorganisatie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse stichting voor privacyrechtszaken spant in Denemarken een collectieve rechtszaak aan tegen Meta om de vermeende verslavende werking van sociale media. Volgens de Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) heeft het bedrijf achter Instagram en Facebook kinderen opzettelijk blootgesteld aan verslavende functies en hen onvoldoende beschermd.
2 uur geleden