Illegale streamingdienst uit de lucht, 102 verdachten in beeld
DEN HAAG (ANP) - Een van de grootste illegale streamingdiensten ter wereld is uit de lucht gehaald. Bij een grote internationale politieactie zijn meer dan honderd gebouwen doorzocht. Rechercheurs hebben ongeveer 102 verdachten in beeld, van wie elf zijn gearresteerd in Kroatië. Nederland was bij de operatie betrokken.
De naam van het platform is niet bekendgemaakt. De dienst zou meer dan 22 miljoen gebruikers over de hele wereld hebben gehad. Zij konden meer dan 2500 televisiezenders bekijken, en films en series van streamingplatforms. Volgens de Europese justitiedienst Eurojust maakten de beheerders per maand 250 miljoen euro winst. De beheerders van de auteursrechten zouden 10 miljard euro zijn misgelopen.
Bij de actie zijn 29 servers in beslag genomen en honderd internetadressen uit de lucht gehaald. Ook hebben rechercheurs voor 1,6 miljoen euro aan virtueel geld en 40.000 euro contant geld in beslag genomen. Naast Nederland en Kroatië deden ook Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Zweden, Zwitserland en Bulgarije mee aan de operatie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar nieuwe advocaten die Ridouan Taghi kunnen bijstaan in het hoger beroep van het grote Marengo-proces heeft tot nu toe nog niets opgeleverd, meldt de toezichthouder op de advocatuur. Het dekenberaad deed in december een oproep aan alle strafrechtadvocaten die Taghi konden en wilden bijstaan om zich te melden. De zoektocht wordt daarom vanaf maandag verlengd met acht weken.
16 minuten geledenCAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - De persoon die donderdagavond in Capelle aan den IJssel werd neergeschoten door de politie is een 17-jarige jongen uit die plaats, meldt het Openbaar Ministerie. De politie trof bij hem een vuurwapen aan. Het schietincident vond plaats op het Reviusrondeel. De jongen is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Verdere details over zijn toestand geeft het OM op dit moment niet.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - De plannen van Tata Steel om te verduurzamen lopen maanden vertraging op. De provincie Noord-Holland en de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) zeggen meer informatie van Tata nodig te hebben om een vergunningaanvraag en de ingediende milieueffectrapportage (MER) te beoordelen. Tot die tijd ligt de behandeling stil.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ov-bedrijven Transdev en Keolis schalen hun dienstregeling af om reizigers zo min mogelijk te confronteren met geplande busritten die uitvallen. De twee vervoerders verzorgen sinds half december gezamenlijk het openbaar vervoer in de provincie Utrecht. Sinds de start van de concessie hebben reizigers te maken met onder meer rituitval en vertragingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een speciaal politieteam dat voorafgaand aan bijvoorbeeld een demonstratie informatie verzamelt over mensen om de situatie in te schatten, heeft onvoldoende wettelijke basis om dat te doen. Dat stelt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) vrijdag. De privacytoezichthouder vindt dat de wet moet worden aangepast, anders moet het Team Openbare Orde Inlichtingen (TOOI) stoppen met een deel van het inlichtingenwerk.
2 uur geledenROELOFARENDSVEEN (ANP) - Gemeenten in het Groene Hart hebben in de aanloop naar de raadsverkiezingen van 18 maart hun "hakken in het zand" gezet. Wat de uitslag van de verkiezingen ook wordt: de meeste politieke partijen willen niet meewerken aan de plannen van de provincie Zuid-Holland om in het open landschap ruimte te maken voor tientallen hoge windturbines. "Die plannen moeten van tafel, alle partijen in de raad zijn daarin eensgezind", zegt wethouder Dolf Kistemaker van Kaag en Braassem.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een woning in de Amsterdamse Herculesstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag volledig uitgebrand. Vijf personen ademden rook in en zijn naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geleden