Illegale streamingdienst uit de lucht, 102 verdachten in beeld
DEN HAAG (ANP) - Een van de grootste illegale streamingdiensten ter wereld is uit de lucht gehaald. Bij een grote internationale politieactie zijn meer dan honderd gebouwen doorzocht. Rechercheurs hebben ongeveer 102 verdachten in beeld, van wie elf zijn gearresteerd in Kroatië. Nederland was bij de operatie betrokken.
De naam van het platform is niet bekendgemaakt. De dienst zou meer dan 22 miljoen gebruikers over de hele wereld hebben gehad. Zij konden meer dan 2500 televisiezenders bekijken, en films en series van streamingplatforms. Volgens de Europese justitiedienst Eurojust maakten de beheerders per maand 250 miljoen euro winst. De beheerders van de auteursrechten zouden 10 miljard euro zijn misgelopen.
Bij de actie zijn 29 servers in beslag genomen en honderd internetadressen uit de lucht gehaald. Ook hebben rechercheurs voor 1,6 miljoen euro aan virtueel geld en 40.000 euro contant geld in beslag genomen. Naast Nederland en Kroatië deden ook Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Zweden, Zwitserland en Bulgarije mee aan de operatie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlandse reizigers voor nieuwe, zware aardbevingen in Japan. Het gaat met name om de regio's Tohoku en Hokkaido, meldt het departement in het reisadvies voor het Aziatische land. Hierdoor kunnen er in het vlieg- en treinverkeer problemen ontstaan.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.
1 uur geledenTEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
6 uur geleden