Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Illegale streamingdienst uit de lucht, 102 verdachten in beeld

Illegale streamingdienst uit de lucht, 102 verdachten in beeld

DEN HAAG (ANP) - Een van de grootste illegale streamingdiensten ter wereld is uit de lucht gehaald. Bij een grote internationale politieactie zijn meer dan honderd gebouwen doorzocht. Rechercheurs hebben ongeveer 102 verdachten in beeld, van wie elf zijn gearresteerd in Kroatië. Nederland was bij de operatie betrokken.

De naam van het platform is niet bekendgemaakt. De dienst zou meer dan 22 miljoen gebruikers over de hele wereld hebben gehad. Zij konden meer dan 2500 televisiezenders bekijken, en films en series van streamingplatforms. Volgens de Europese justitiedienst Eurojust maakten de beheerders per maand 250 miljoen euro winst. De beheerders van de auteursrechten zouden 10 miljard euro zijn misgelopen.

Bij de actie zijn 29 servers in beslag genomen en honderd internetadressen uit de lucht gehaald. Ook hebben rechercheurs voor 1,6 miljoen euro aan virtueel geld en 40.000 euro contant geld in beslag genomen. Naast Nederland en Kroatië deden ook Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Zweden, Zwitserland en Bulgarije mee aan de operatie.

Meer uit Binnenland

Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

3 minuten geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

3 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

5 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

5 uur geleden
Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

8 uur geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

11 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

11 uur geleden