Illegale streamingdienst uit de lucht, 102 verdachten in beeld
DEN HAAG (ANP) - Een van de grootste illegale streamingdiensten ter wereld is uit de lucht gehaald. Bij een grote internationale politieactie zijn meer dan honderd gebouwen doorzocht. Rechercheurs hebben ongeveer 102 verdachten in beeld, van wie elf zijn gearresteerd in Kroatië. Nederland was bij de operatie betrokken.
De naam van het platform is niet bekendgemaakt. De dienst zou meer dan 22 miljoen gebruikers over de hele wereld hebben gehad. Zij konden meer dan 2500 televisiezenders bekijken, en films en series van streamingplatforms. Volgens de Europese justitiedienst Eurojust maakten de beheerders per maand 250 miljoen euro winst. De beheerders van de auteursrechten zouden 10 miljard euro zijn misgelopen.
Bij de actie zijn 29 servers in beslag genomen en honderd internetadressen uit de lucht gehaald. Ook hebben rechercheurs voor 1,6 miljoen euro aan virtueel geld en 40.000 euro contant geld in beslag genomen. Naast Nederland en Kroatië deden ook Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Zweden, Zwitserland en Bulgarije mee aan de operatie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bestraling is een effectieve behandeling voor kanker, maar het levert ruim acht op de tien patiënten ook klachten op. Vooral vermoeidheid wordt vaak gerapporteerd: ruim de helft van de patiënten heeft daar last van, zo maakt een peiling onder ruim 3800 patiënten die radiotherapie ondergingen duidelijk. Een minderheid van 18 procent zegt geen klachten te ervaren door de behandeling.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.
3 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
6 uur geleden