IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels te openen
LEEUWARDEN (ANP) - Woonwarenhuis IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels in binnensteden te openen, net als het Zweedse concern eerder deed in grote steden als Parijs en Hamburg. Daarbij wil IKEA in ons land uitbreiden met andere kleine vestigingen. De eerste van die zogeheten Plan & Order Points opent donderdag de deuren in Leeuwarden.
De nieuwe locatie in Friesland is de eerste nieuwe IKEA-vestiging in Nederland in negen jaar. Maar de winkel wijkt erg af van de grote woonwarenhuizen die Nederlanders gewend zijn. Er werken maar vijftien mensen en het winkeloppervlak is met 650 vierkante meter vele malen kleiner dan de duizenden vierkante meters in de dertien grotere Nederlandse IKEA's.
Volgens een woordvoerder gaat het om een nieuw soort winkel, die er speciaal op is gericht dat mensen samen met medewerkers ontwerpen kunnen maken voor bijvoorbeeld een nieuwe keuken. IKEA denkt dat er behoefte bestaat bij mensen om zoiets ook wat dichter bij huis te kunnen doen. In de nieuwe vestiging, in de nabijheid van rivaliserende woonwinkels, is geen plaats voor een uitgebreid magazijn. Grote aankopen zullen klanten er dus op bestelling moeten doen.
Landelijke dekking
Waar komende tijd nog meer kleinere IKEA-locaties te verwachten zijn, kan de zegsman uit concurrentieoverwegingen nog niet zeggen. Wel wil hij kwijt dat een nieuwe grote IKEA-locatie voorlopig niet in de plannen voorkomt. "We hebben met onze grotere vestigingen al een landelijke dekking", geeft hij aan. Wie uitgebreid bij IKEA wil shoppen, zou namelijk bereid zijn daar best even voor onderweg te zijn.
Het uit 1943 stammende IKEA zit sinds 1978 in Nederland. Destijds opende de eerste winkel in Sliedrecht, een locatie die inmiddels niet meer bestaat. Bij IKEA Nederland werken tegenwoordig zo'n 6000 mensen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
14 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
18 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
19 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geleden