Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels te openen

IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels te openen

LEEUWARDEN (ANP) - Woonwarenhuis IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels in binnensteden te openen, net als het Zweedse concern eerder deed in grote steden als Parijs en Hamburg. Daarbij wil IKEA in ons land uitbreiden met andere kleine vestigingen. De eerste van die zogeheten Plan & Order Points opent donderdag de deuren in Leeuwarden.

De nieuwe locatie in Friesland is de eerste nieuwe IKEA-vestiging in Nederland in negen jaar. Maar de winkel wijkt erg af van de grote woonwarenhuizen die Nederlanders gewend zijn. Er werken maar vijftien mensen en het winkeloppervlak is met 650 vierkante meter vele malen kleiner dan de duizenden vierkante meters in de dertien grotere Nederlandse IKEA's.

Volgens een woordvoerder gaat het om een nieuw soort winkel, die er speciaal op is gericht dat mensen samen met medewerkers ontwerpen kunnen maken voor bijvoorbeeld een nieuwe keuken. IKEA denkt dat er behoefte bestaat bij mensen om zoiets ook wat dichter bij huis te kunnen doen. In de nieuwe vestiging, in de nabijheid van rivaliserende woonwinkels, is geen plaats voor een uitgebreid magazijn. Grote aankopen zullen klanten er dus op bestelling moeten doen.

Landelijke dekking

Waar komende tijd nog meer kleinere IKEA-locaties te verwachten zijn, kan de zegsman uit concurrentieoverwegingen nog niet zeggen. Wel wil hij kwijt dat een nieuwe grote IKEA-locatie voorlopig niet in de plannen voorkomt. "We hebben met onze grotere vestigingen al een landelijke dekking", geeft hij aan. Wie uitgebreid bij IKEA wil shoppen, zou namelijk bereid zijn daar best even voor onderweg te zijn.

Het uit 1943 stammende IKEA zit sinds 1978 in Nederland. Destijds opende de eerste winkel in Sliedrecht, een locatie die inmiddels niet meer bestaat. Bij IKEA Nederland werken tegenwoordig zo'n 6000 mensen.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

9 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

10 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

10 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

12 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

13 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

15 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

15 uur geleden