IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels te openen
LEEUWARDEN (ANP) - Woonwarenhuis IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels in binnensteden te openen, net als het Zweedse concern eerder deed in grote steden als Parijs en Hamburg. Daarbij wil IKEA in ons land uitbreiden met andere kleine vestigingen. De eerste van die zogeheten Plan & Order Points opent donderdag de deuren in Leeuwarden.
De nieuwe locatie in Friesland is de eerste nieuwe IKEA-vestiging in Nederland in negen jaar. Maar de winkel wijkt erg af van de grote woonwarenhuizen die Nederlanders gewend zijn. Er werken maar vijftien mensen en het winkeloppervlak is met 650 vierkante meter vele malen kleiner dan de duizenden vierkante meters in de dertien grotere Nederlandse IKEA's.
Volgens een woordvoerder gaat het om een nieuw soort winkel, die er speciaal op is gericht dat mensen samen met medewerkers ontwerpen kunnen maken voor bijvoorbeeld een nieuwe keuken. IKEA denkt dat er behoefte bestaat bij mensen om zoiets ook wat dichter bij huis te kunnen doen. In de nieuwe vestiging, in de nabijheid van rivaliserende woonwinkels, is geen plaats voor een uitgebreid magazijn. Grote aankopen zullen klanten er dus op bestelling moeten doen.
Landelijke dekking
Waar komende tijd nog meer kleinere IKEA-locaties te verwachten zijn, kan de zegsman uit concurrentieoverwegingen nog niet zeggen. Wel wil hij kwijt dat een nieuwe grote IKEA-locatie voorlopig niet in de plannen voorkomt. "We hebben met onze grotere vestigingen al een landelijke dekking", geeft hij aan. Wie uitgebreid bij IKEA wil shoppen, zou namelijk bereid zijn daar best even voor onderweg te zijn.
Het uit 1943 stammende IKEA zit sinds 1978 in Nederland. Destijds opende de eerste winkel in Sliedrecht, een locatie die inmiddels niet meer bestaat. Bij IKEA Nederland werken tegenwoordig zo'n 6000 mensen.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
12 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
14 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
19 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
21 uur geleden