Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels te openen

IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels te openen

LEEUWARDEN (ANP) - Woonwarenhuis IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels in binnensteden te openen, net als het Zweedse concern eerder deed in grote steden als Parijs en Hamburg. Daarbij wil IKEA in ons land uitbreiden met andere kleine vestigingen. De eerste van die zogeheten Plan & Order Points opent donderdag de deuren in Leeuwarden.

De nieuwe locatie in Friesland is de eerste nieuwe IKEA-vestiging in Nederland in negen jaar. Maar de winkel wijkt erg af van de grote woonwarenhuizen die Nederlanders gewend zijn. Er werken maar vijftien mensen en het winkeloppervlak is met 650 vierkante meter vele malen kleiner dan de duizenden vierkante meters in de dertien grotere Nederlandse IKEA's.

Volgens een woordvoerder gaat het om een nieuw soort winkel, die er speciaal op is gericht dat mensen samen met medewerkers ontwerpen kunnen maken voor bijvoorbeeld een nieuwe keuken. IKEA denkt dat er behoefte bestaat bij mensen om zoiets ook wat dichter bij huis te kunnen doen. In de nieuwe vestiging, in de nabijheid van rivaliserende woonwinkels, is geen plaats voor een uitgebreid magazijn. Grote aankopen zullen klanten er dus op bestelling moeten doen.

Landelijke dekking

Waar komende tijd nog meer kleinere IKEA-locaties te verwachten zijn, kan de zegsman uit concurrentieoverwegingen nog niet zeggen. Wel wil hij kwijt dat een nieuwe grote IKEA-locatie voorlopig niet in de plannen voorkomt. "We hebben met onze grotere vestigingen al een landelijke dekking", geeft hij aan. Wie uitgebreid bij IKEA wil shoppen, zou namelijk bereid zijn daar best even voor onderweg te zijn.

Het uit 1943 stammende IKEA zit sinds 1978 in Nederland. Destijds opende de eerste winkel in Sliedrecht, een locatie die inmiddels niet meer bestaat. Bij IKEA Nederland werken tegenwoordig zo'n 6000 mensen.

Meer uit Financieel

Ondernemingskamer stelt twee onderzoekers aan in zaak Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.

8 minuten geleden
ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

1 uur geleden
Nederlandse schepen kunnen geen kant op in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).

2 uur geleden
Clouddiensten Amazon verstoord in VAE door stroomproblemen

DUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.

2 uur geleden
Grote olieraffinaderij Saudi Aramco stilgelegd na drone-aanval

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.

3 uur geleden
Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.

3 uur geleden
Bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie licht verbeterd

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.

4 uur geleden