Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels te openen

IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels te openen

LEEUWARDEN (ANP) - Woonwarenhuis IKEA denkt erover om in Nederland ook stadswinkels in binnensteden te openen, net als het Zweedse concern eerder deed in grote steden als Parijs en Hamburg. Daarbij wil IKEA in ons land uitbreiden met andere kleine vestigingen. De eerste van die zogeheten Plan & Order Points opent donderdag de deuren in Leeuwarden.

De nieuwe locatie in Friesland is de eerste nieuwe IKEA-vestiging in Nederland in negen jaar. Maar de winkel wijkt erg af van de grote woonwarenhuizen die Nederlanders gewend zijn. Er werken maar vijftien mensen en het winkeloppervlak is met 650 vierkante meter vele malen kleiner dan de duizenden vierkante meters in de dertien grotere Nederlandse IKEA's.

Volgens een woordvoerder gaat het om een nieuw soort winkel, die er speciaal op is gericht dat mensen samen met medewerkers ontwerpen kunnen maken voor bijvoorbeeld een nieuwe keuken. IKEA denkt dat er behoefte bestaat bij mensen om zoiets ook wat dichter bij huis te kunnen doen. In de nieuwe vestiging, in de nabijheid van rivaliserende woonwinkels, is geen plaats voor een uitgebreid magazijn. Grote aankopen zullen klanten er dus op bestelling moeten doen.

Landelijke dekking

Waar komende tijd nog meer kleinere IKEA-locaties te verwachten zijn, kan de zegsman uit concurrentieoverwegingen nog niet zeggen. Wel wil hij kwijt dat een nieuwe grote IKEA-locatie voorlopig niet in de plannen voorkomt. "We hebben met onze grotere vestigingen al een landelijke dekking", geeft hij aan. Wie uitgebreid bij IKEA wil shoppen, zou namelijk bereid zijn daar best even voor onderweg te zijn.

Het uit 1943 stammende IKEA zit sinds 1978 in Nederland. Destijds opende de eerste winkel in Sliedrecht, een locatie die inmiddels niet meer bestaat. Bij IKEA Nederland werken tegenwoordig zo'n 6000 mensen.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven leveren in op Damrak na nieuwe chiponrust VS-China

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.

37 minuten geleden
BP verkoopt motoroliemerk Castrol aan Amerikaanse investeerder

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.

55 minuten geleden
China hekelt Amerikaans dreigement van importheffing op chips

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieƫn door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.

55 minuten geleden
Goudprijs voor het eerst boven 4500 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.

2 uur geleden
Overheidstekort loopt op tot 11 miljard in eerste drie kwartalen

DEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciƫn.

2 uur geleden
Bijna helft van alle supermarkten open op eerste kerstdag

DEN HAAG (ANP) - In bijna de helft van alle supermarkten kun je op eerste kerstdag boodschappen doen. Op tweede kerstdag kunnen mensen die nog een snelle boodschap willen halen zelfs bij ongeveer 90 procent van de supermarkten terecht. Dat is vergelijkbaar met eerdere jaren, blijkt uit gegevens die het ANP heeft ontvangen van Openingstijden.nl.

2 uur geleden
Economie groeit iets sterker dan gedacht in derde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming, die iets hoger ligt dan de voorlopige schatting. Bij de eerste berekening die op 30 oktober werd gemeld, kwam de groei uit op 0,4 procent.

2 uur geleden