Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Ik zou mijn kliko eens in de drie maanden aan straat kunnen zetten’

‘Ik zou mijn kliko eens in de drie maanden aan straat kunnen zetten’

Peter (68) en Janneke (67) Suurland uit Scherpenisse juichen de proef met afvalscheiding op Scherpenisse en Stavenisse van harte toe. Ze scheiden het afval al jaren met militaire precisie. “Er zal bij ons nog geen knoopcelbatterijtje in het restafval belanden. Afval scheiden zit bij ons allebei in het systeem.”


“Wij scheiden echt alles”, zegt Peter. “Het is niet zo dat we een klein milieuparkje hebben hoor, maar we hebben wel voor alles een apart plek om het te bewaren. Naast de drie containers hebben de glastas. Daar gaan bijvoorbeeld de potjes in en dat breng ik netjes naar de glasbak als ik om de wekelijkse boodschappen ga. Als er terpentine in zit, gaat het dekseltje er terug op en breng ik het naar de Milieustraat. Voor plastic heb ik een soort houder en daar gaat al dat spul in. Batterijen, lampen en cartridges van de printer houden we ook apart. Het zit gewoon in ons systeem. Mijn vrouw doet het net zo secuur als ik. En als we het niet weten is er een handige app van de ZRD. Daar geef je aan wat je hebt en dan geeft ZDR aan waar het bij moet. Superhandig, ook voor anderen denk ik. Ik zou theoretisch gezien mijn kliko eens in de drie maanden aan straat kunnen zetten. Er zitten eigenlijk alleen wat kleine zakjes uit het pedaalemmertje uit de wc en badkamer in. Wattenstaafjes en dat soort spul. Ik snap dat het voor grotere gezinnen wat lastiger is dan voor ons, maar ik denk wel dat je met een beetje wil en aandacht een eind komt. Ik zeg altijd: als je het niet voor jezelf doet, doe het dan voor het milieu.”

Meer uit Tholen

Stadlander gaat dertig huurwoningen in Sint-Annaland slopen voor nieuwbouw

SINT-ANNALAND - Dertig huishoudens in Sint-Annaland verliezen binnenkort hun woning. Woningcorporatie Stadlander gaat verouderde huurwoningen aan de Tienhoven, Van den Bosstraat en de Domineeshof slopen voor nieuwbouw. Het maakt onderdeel uit van een groot verduurzamingsproject van honderden woningen op Tholen.

14 uur geleden
Inwoners met een laag inkomen kunnen weer een collectieve zorgverzekering krijgen

THOLEN - Inwoners met een laag inkomen kunnen dit jaar weer profiteren van de collectieve zorgverzekering, aangeboden door de gemeente Tholen in samenwerking met VGZ. De verzekering bestaat uit een basispakket en een aanvullende verzekering, waarbij de gemeente een deel van de premie voor haar rekening neemt.

21 uur geleden
14e Snerttocht biedt vier wandelroutes door Smerdiekse polders en dijken

SINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 6 december organiseert wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de 14e keer de Snerttocht. Er zijn vier afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10, 15 en 25 kilometer.

1 dag geleden
Tholense Boys speelt wéér gelijk, SC Stavenisse maakt comeback bijna compleet [SPEELRONDE 9]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 22 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 9.

1 dag geleden
Tholen zet in op inclusieve speeltuinen: ‘Geen kind mag zich buitengesloten voelen’

THOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren zoveel mogelijk speelplekken aanpassen zodat kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen. Er zijn al veel stappen gezet, maar er valt ook nog volop te leren. Wethouder Corniel van Leeuwen licht toe wat er de komende tijd te wachten staat.

2 dagen geleden
Twan jeugdkampioen bij tentoonstelling Vogelvreugd met kleurgrasparkiet

SINT-ANNALAND - Afgelopen vrijdag en zaterdag heeft vogelvereniging Vogelvreugd haar bijzondere tentoonstelling gehouden in de Wellevaete te Sint-Annaland. Ruim veertig vogelliefhebbers uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland hadden gezamenlijk zeshonderd vogels ingeschreven.

2 dagen geleden
Aan de keukentafel met Daniëlle en Stefanie: ‘We wilden het juist menselijker maken’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.

3 dagen geleden