
'Ik zie schoonheid in het ouder worden'
KAPELLE – Tot en met 6 april is in het gemeentehuis in Kapelle een selectie te zien van de fotografische werken van kunstenares Karin Starmans. Karin is opgegroeid in Rotterdam, woonde daarna jarenlang in Vlissingen en volgde daar een regie opleiding. Ook studeerde ze aan de Antwerpse academie voor Schone Kunsten en regisseerde zij diverse theaterstukken. Na haar verhuizing naar Dinteloord maakte Karin beelden en schilderijen en zette verschillende kunstprojecten op. Sinds een jaar woont Karin weer in Vlissingen.
Momenteel richt Karin zich vooral op fotografie waarin zowel elementen uit de theater- als de kunstwereld duidelijk terug te vinden zijn. “Er hangen nu dertien werken van mij hier in Kapelle”, vertelt zij. “Het zijn allemaal portretten die ik digitaal bewerkt heb omdat ik de afgebeelde mensen op een andere manier wil weergeven dan dat normaal gesproken gebeurt. Hierdoor krijgen de foto’s een extra dimensie. Ik ben nog zoekende in dit genre, maar het is een samenvoeging van kunst en theater.”
‘Mijn man is mijn muze en als ik hem als vrouw neerzet, geeft dat een theatraal effect’
Humor
Een belangrijk kenmerk van de kunst van Karin is de humor die zij hierin verwerkt. “Ik probeer hetgeen te verbeelden wat mij het meest aanspreekt. Mijn man is mijn muze en als ik hem als vrouw neerzet, geeft dat een theatraal effect. Ik fotografeer het liefst oudere mensen. Jongeren willen vaak alleen een mooi plaatje, terwijl ouderen meer meegaan in mijn idee van schoonheid. Vandaag de dag moet er zo veel en alles moet perfect zijn. Met mijn werk wil ik juist laten zien: ‘niets moet, alles mag’. Soms zie ik mensen lopen en dan denk ik: die moet ik fotograferen, want die ziet er bijzonder uit. Ouderdom heeft een soort schoonheid. Deze is blijvend, net als de rimpels die het verhaal vertellen van het leven dat iemand heeft geleefd. Daar mag je trots op zijn.”
Creëren
Karin is haar hele leven al bezig met kunst en kan zich een leven zonder niet voorstellen. “Ik kan niet anders, het is een soort van drang om te creëren die altijd aanwezig is. In mijn schilderijen werk ik vaak met een boodschap omdat ik de chaos van de wereld op een zachte manier wil verwerken. Ik geloof er heel erg in dat je iemand ‘met een puddingbroodje’ wijzer kan maken dan met een steekmes. Dat wil niet zeggen dat ik mijn werk niet heb ingezet om te shockeren of om maatschappelijke thema’s aan te kaarten. Zo ben ik medeoprichter van het Kunstenaarsgenootschap ‘Tegendraads’. Ik ben ook wel een opstandig typje. Mijn werk dat nu te zien is, kan ook als shockerend ervaren worden, maar daar hou ik me niet echt mee bezig. Ik maak wat ik in mijn visie mooi vind.”
Meer informatie over het werk van Karin Starmans: www.karinstarmans.eu en www.pienenmarie.nl.
Meer uit Reimerswaal
REIMERSWAAL - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft de Kadernota goedgekeurd voor de komende jaren. In 2026 en 2027 lijkt de gemeente het financieel goed te doen: er blijft dan geld over. Maar vanaf 2028 krijgt Reimerswaal minder geld van de overheid. Dat betekent dat er daarna waarschijnlijk bezuinigd moet worden.
8 uur geledenREIMERSWAAL - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft de Kadernota goedgekeurd voor de komende jaren. In 2026 en 2027 lijkt de gemeente het financieel goed te doen: er blijft dan geld over. Maar vanaf 2028 krijgt Reimerswaal minder geld van de overheid. Dat betekent dat er daarna waarschijnlijk bezuinigd moet worden.
14 uur geledenKAPELLE - De politie onderzoekt een woninginbraak aan de Cederlaan in Kapelle en roept getuigen op zich te melden. De inbraak vond zaterdag rond 12.25 uur plaats. Volgens de politie is de woning met geweld betreden.
18 uur geledenWEMELDINGE - Een man is zondagmiddag per traumahelikopter overgebracht naar het Universitair Ziekenhuis Antwerpen (UZA), nadat hij onwel was geworden bij het Sluisplateau in Wemeldinge. De hulpdiensten rukten massaal uit na de melding rond 16.20 uur.
20 uur geledenHANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk.
2 dagen geledenYERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag.
3 dagen geledenWEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.
4 dagen geleden