Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Ik blijf fit en het is nog gezellig ook'

'Ik blijf fit en het is nog gezellig ook'

’S-GRAVENPOLDER - Wethouder Marga van de Plasse heeft deze week in Vorsvliet meegedaan aan een training van FYLM; een beweegondersteuningsprogramma voor ouderen. Het programma, dat afgespeeld wordt op een televisie, bestaat uit allerlei oefeningen die deelnemers zittend of staand kunnen meedoen.

Elke week komen zo’n twaalf ouderen bijeen om op deze manier fit en vitaal te blijven. Zo ook de 77-jarige Mieke Kruidhof, bewoonster van De Zwake. “Ik ben de enigste deelnemer die niet in Vorsvliet woont”, vertelt zij. “Ik vraag wel eens of mensen zin hebben om mee te gaan, maar het is moeilijk om mensen over de drempel te krijgen. Dat is jammer, want het is een goede manier om fit te blijven. Ik doe al mee vanaf het allereerste begin. Vorig jaar november zijn we begonnen met zo’n drie of vier vrouwen. Nu zijn het er soms wel vijftien. De mannen komen wel eens kijken, maar durven niet mee te doen”.

Mieke zat eerst bij een andere beweeggroep, maar die werd opgeheven omdat de subsidiering werd stopgezet. “Via de huisarts kwam ik in contact met het Vrijwilligershuis. Die hebben gebeld met de beheerder van Vorsvliet en binnen een week konden we hier terecht”. Ook wethouder Van de Plasse is heel blij dat Vorsvliet een ruimte ter beschikking stelt voor het programma. “Het is belangrijk dat ouderen blijven bewegen. Daarnaast biedt het programma ook een stukje ontmoeting wat kan helpen eenzaamheid tegen te gaan”.

Haar oude groepje mist Mieke niet. “Ik regel sinds een paar maanden ook de koffie, zodat we na de les gezellig kunnen napraten. Voor de les zet ik de stoelen aan de kant en zet ik de tv aan. Het is een paar keer voorgekomen dat het programma niet wilde opstarten. Toen heb ik de oefeningen zelf voorgedaan, maar vanaf het scherm is toch leuker. In de vorige groep maakten we gebruik van gewichten en hoepels. Dat doen we nu niet. Dat is wel jammer, maar dat zou ook te zwaar zijn. Ik ga ook één keer per week naar de beweegtuin en daar hebben ze wel apparaten. Mijn conditie blijft op peil. In het begin moest ik na een les op de bank zitten om uit te rusten, maar nu pak ik mijn tas en ga ik boodschappen doen”.

Meer uit Beveland

Hoofdprijs Zeeuwse posterwedstrijd naar Calvijn College Goes

GOES - Het Calvijn College in Goes ging er donderdag 12 juni met de hoofdprijs van de Zeeuwse posterwedstrijd georganiseerd door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid (ROVZ) vandoor.  Leerling Lynn van het Calvijn College behaalde niet alleen de eerste prijs op schoolniveau, maar zij werd ook uitgeroepen tot overall winnaar van alle deelnemende scholen.

17 uur geleden
Waarderingsspeld Borsele voor priester Brooijmans

OVEZANDE - Priester Brooijmans heeft de waarderingsspeld van de gemeente Borsele ontvangen voor zijn jarenlange inzet. Wethouder Marga van de Plasse reikte de speld zondag 8 juni uit aan Brooijmans tijdens een feestelijke Eucharistieviering in de R.K. kerk van Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart te Ovezande. Brooijmans werd 60 jaar geleden, op donderdag 12 juni, tot priester gewijd en mag zich nu Heer van Borsele noemen.

19 uur geleden
Briljanten huwelijk voor Goese echtpaar Verdonk-Kopmels

GOES - Het echtpaar Verdonk-Kopmels uit Goes was maandag 9 juni precies 65 jaar getrouwd. Burgemeester Cees van den Bos feliciteerde het echtpaar een dag later met hun briljanten huwelijksfeest. Hij nam een mooi verrassingspakket voor ze mee.  

1 dag geleden
Eindexamenleerlingen in spanning: geslaagd of gezakt

GOES - Voor duizenden eindexamenleerlingen in Zeeland is het vandaag een spannende dag: ze horen of ze geslaagd of gezakt zijn. Wij hopen veel vlaggen te zien! Je mag een leuke foto van jezelf met naam, woonplaats, school en welk diploma je hebt sturen naar internetbode.nl/geslaagd. 

1 dag geleden
Burendag 2025: Organiseer jij een activiteit voor jouw buurt?

REIMERSWAAL - Buren kunnen zich vanaf vandaag inschrijven voor Burendag 2025. Dit jaar viert deze landelijke traditie haar twintigste editie! Opnieuw slaan Douwe Egberts en het Oranje Fonds de handen ineen om van Burendag 2025 een feest van verbinding te maken. Zet het alvast in je agenda: in het weekend van 27 september is het weer tijd voor een feest met je buren.  

1 dag geleden
Informatiebijeenkomsten dijkversterking Zak van Zuid-Beveland

HOEDEKENSKERKE - Waterschap Scheldestromen werkt aan de dijkversterking Zak van Zuid-Beveland. De dijk moet versterkt worden om te voldoen aan de wettelijke normen voor waterveiligheid. Het waterschap vindt het van groot belang om omwonenden, betrokkenen en andere geïnteresseerden goed te informeren en actief te betrekken in de voorbereiding van het dijkversterkingsproject.

2 dagen geleden
Hooikoorts belemmert buitenspelen bij veel kinderen

REIMERSWAAL - Op woensdag 11 juni is het weer Nationale Buitenspeeldag. Door het hele land en dus ook in Zeeland worden straten afgesloten voor verkeer en omgetoverd tot speelplaatsen. Een dag waarop kinderen onbezorgd kunnen buitenspelen en bewegen. Toch is dat niet voor iedereen vanzelfsprekend.

2 dagen geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!