Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IJsproductie in EU stijgt, Duitsland grootste fabrikant

IJsproductie in EU stijgt, Duitsland grootste fabrikant

LUXEMBURG (ANP) - In de Europese Unie werd vorig jaar 3,2 miljard liter ijs gemaakt. Dat is een stijging van 5 procent ten opzichte van 2021, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat. Van de EU-landen was Duitsland de grootste producent van ijs, gevolgd door Frankrijk en Italië.

Duitsland was niet alleen de grootste ijsproducent, maar produceerde gemiddeld ook het goedkoopste ijs met een prijs van 1,50 euro per liter. Het ijs uit Frankrijk kostte gemiddeld 1,90 per liter en de gemiddelde prijs van Italiaans ijs bedroeg 2,30 per liter. Het duurste ijs werd geproduceerd in Oostenrijk, met een gemiddelde prijs van 7,00 euro per liter, gevolgd door Denemarken (4,40 euro per liter) en Finland (2,80 euro per liter).

De EU-landen exporteerden vorig jaar 250 miljoen kilo ijs naar niet-EU-landen, met een totale waarde van 930 miljoen euro. Daarentegen bedroeg de invoer van ijs uit niet-EU-landen 61 miljoen kilo ter waarde van 203 miljoen euro. De hoeveelheid geïmporteerd ijs van buiten de EU daalde in 2022 met 14 procent ten opzichte van 2021, terwijl de uitvoer slechts met 2 procent afnam.

Frankrijk was met 53 miljoen kilo goed voor een vijfde van de totale export van ijs buiten de EU en was daarmee de grootste ijsexporteur van de EU-landen. Nederland volgde met een uitvoer van 42 miljoen kilo ijs. Italië en Duitsland stonden op derde en vierde plek met rond de 30 miljoen kilogram ijs. België was nummer vijf met 23 miljoen kilogram ijs.

Meer uit Financieel

Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

33 minuten geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

7 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

11 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

14 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

15 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

16 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

17 uur geleden