IJsproductie in EU stijgt, Duitsland grootste fabrikant
LUXEMBURG (ANP) - In de Europese Unie werd vorig jaar 3,2 miljard liter ijs gemaakt. Dat is een stijging van 5 procent ten opzichte van 2021, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat. Van de EU-landen was Duitsland de grootste producent van ijs, gevolgd door Frankrijk en Italië.
Duitsland was niet alleen de grootste ijsproducent, maar produceerde gemiddeld ook het goedkoopste ijs met een prijs van 1,50 euro per liter. Het ijs uit Frankrijk kostte gemiddeld 1,90 per liter en de gemiddelde prijs van Italiaans ijs bedroeg 2,30 per liter. Het duurste ijs werd geproduceerd in Oostenrijk, met een gemiddelde prijs van 7,00 euro per liter, gevolgd door Denemarken (4,40 euro per liter) en Finland (2,80 euro per liter).
De EU-landen exporteerden vorig jaar 250 miljoen kilo ijs naar niet-EU-landen, met een totale waarde van 930 miljoen euro. Daarentegen bedroeg de invoer van ijs uit niet-EU-landen 61 miljoen kilo ter waarde van 203 miljoen euro. De hoeveelheid geïmporteerd ijs van buiten de EU daalde in 2022 met 14 procent ten opzichte van 2021, terwijl de uitvoer slechts met 2 procent afnam.
Frankrijk was met 53 miljoen kilo goed voor een vijfde van de totale export van ijs buiten de EU en was daarmee de grootste ijsexporteur van de EU-landen. Nederland volgde met een uitvoer van 42 miljoen kilo ijs. Italië en Duitsland stonden op derde en vierde plek met rond de 30 miljoen kilogram ijs. België was nummer vijf met 23 miljoen kilogram ijs.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
22 uur geleden