IJshockeyers Verenigde Staten uitgeschakeld op Spelen
BEIJING (ANP) - De ijshockeyers van de Verenigde Staten zijn op de Olympische Spelen van Beijing niet verder gekomen dan de kwartfinales. Slowakije was na shoot-outs te sterk voor het Amerikaanse team, dat vier jaar geleden ook al een plaats bij de laatste vier misliep. Toen was Tsjechië verantwoordelijk voor de vroege aftocht, eveneens via shoot-outs.
Team USA had in de groepsfase alle drie de duels gewonnen, onder meer van negenvoudig olympisch kampioen Canada.
Na de reguliere speeltijd (1-1 0-1 1-0) en een verlenging zonder treffers waren shoot-outs nodig. Peter Cehlarik zorgde met een treffer voor de beslissing. Eerder had aanvoerder Marek Hrivik de Slowaken met een doelpunt 44 seconden voor tijd behoed voor uitschakeling.
De Russen plaatsten zich ten koste van Denemarken voor de halve finales. De titelverdediger leidde al snel door een treffer van Vadim Sjipatsjov, maar in het tweede kwart volgde de verrassende gelijkmaker van Frans Nielsen. Doelpunten van Nikita Nesterov en Vjatsjeslav Vionov bezorgden de Russen alsnog de verwachte plaats bij de beste vier. De andere kwartfinales zijn Finland-Zwitserland en Zweden-Canada.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
3 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
4 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
10 uur geleden