IJshockeyers Verenigde Staten uitgeschakeld op Spelen
BEIJING (ANP) - De ijshockeyers van de Verenigde Staten zijn op de Olympische Spelen van Beijing niet verder gekomen dan de kwartfinales. Slowakije was na shoot-outs te sterk voor het Amerikaanse team, dat vier jaar geleden ook al een plaats bij de laatste vier misliep. Toen was Tsjechië verantwoordelijk voor de vroege aftocht, eveneens via shoot-outs.
Team USA had in de groepsfase alle drie de duels gewonnen, onder meer van negenvoudig olympisch kampioen Canada.
Na de reguliere speeltijd (1-1 0-1 1-0) en een verlenging zonder treffers waren shoot-outs nodig. Peter Cehlarik zorgde met een treffer voor de beslissing. Eerder had aanvoerder Marek Hrivik de Slowaken met een doelpunt 44 seconden voor tijd behoed voor uitschakeling.
De Russen plaatsten zich ten koste van Denemarken voor de halve finales. De titelverdediger leidde al snel door een treffer van Vadim Sjipatsjov, maar in het tweede kwart volgde de verrassende gelijkmaker van Frans Nielsen. Doelpunten van Nikita Nesterov en Vjatsjeslav Vionov bezorgden de Russen alsnog de verwachte plaats bij de beste vier. De andere kwartfinales zijn Finland-Zwitserland en Zweden-Canada.
Meer uit Sport
KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
2 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
4 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
4 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
10 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
12 uur geleden