IJshockeyers Verenigde Staten uitgeschakeld op Spelen
BEIJING (ANP) - De ijshockeyers van de Verenigde Staten zijn op de Olympische Spelen van Beijing niet verder gekomen dan de kwartfinales. Slowakije was na shoot-outs te sterk voor het Amerikaanse team, dat vier jaar geleden ook al een plaats bij de laatste vier misliep. Toen was Tsjechië verantwoordelijk voor de vroege aftocht, eveneens via shoot-outs.
Team USA had in de groepsfase alle drie de duels gewonnen, onder meer van negenvoudig olympisch kampioen Canada.
Na de reguliere speeltijd (1-1 0-1 1-0) en een verlenging zonder treffers waren shoot-outs nodig. Peter Cehlarik zorgde met een treffer voor de beslissing. Eerder had aanvoerder Marek Hrivik de Slowaken met een doelpunt 44 seconden voor tijd behoed voor uitschakeling.
De Russen plaatsten zich ten koste van Denemarken voor de halve finales. De titelverdediger leidde al snel door een treffer van Vadim Sjipatsjov, maar in het tweede kwart volgde de verrassende gelijkmaker van Frans Nielsen. Doelpunten van Nikita Nesterov en Vjatsjeslav Vionov bezorgden de Russen alsnog de verwachte plaats bij de beste vier. De andere kwartfinales zijn Finland-Zwitserland en Zweden-Canada.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
13 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
25 minuten geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
4 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
5 uur geledenBRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
1 dag geleden