IJsbedrijf Magnum profiteert van warm weer in Europa
AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft meer omzet geboekt in de eerste zes maanden van 2026 ten opzichte van dezelfde periode in 2025. Het bedrijf profiteert van het warme weer in Europa. Vooral in Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk stegen de verkopen. "Ons belangrijke zomerseizoen is goed gestart", aldus topman Peter ter Kulve.
De topman wil daarbij wel benadrukken dat het weer het weer blijft. "We zijn een wereldwijd bedrijf actief in zeventig landen, dus op sommige plekken is het weer ook wat slechter. Maar in Europa gaat het momenteel heel goed." De topman laat desgevraagd weten dat ook voor het aankomende warme weer alles goed wordt voorbereid. "Met een hittegolf moet je de juiste producten snel in de winkel krijgen. Dat lukt ons. We hebben marktaandeel gewonnen tijdens de hittegolf. Daar ben ik heel blij mee."
De omzet steeg in het eerste halfjaar van ongeveer 4,5 miljard euro naar bijna 4,7 miljard euro, een groei van 4,7 procent. De winst voor rente en belasting steeg van 853 miljoen euro naar 880 miljoen euro. Over het eerste halfjaar in totaal zijn Magnum en Ben & Jerry's ongeveer 5 procent gegroeid, terwijl Cornetto een iets kleinere groei kende. Het ijsbedrijf doet geen uitspraken over de exacte groei per merk.
Ben & Jerry's
Ben & Jerry's kende volgens het bedrijf een heel goed laatste kwartaal. Het ijsmerk, dat op moeizame voet leeft met zijn moederbedrijf, groeide qua omzet met 9,2 procent. Op de vraag over hoe de relatie tussen Ben & Jerry's en het moederbedrijf nu is zegt Ter Kulve: Oprichter van het merk Ben Cohen "is een activist en die blijft doen wat hij moet doen. Het merk is volledig geïntegreerd bij ons en doet het fantastisch, mede door de nieuwe producten. Misschien helpt de aandacht wel mee aan de goede resultaten".
Magnum splitste zich afgelopen jaar af van Unilever. Volgens Ter Kulve zijn de voordelen daarvan steeds beter terug te zien. "Iedereen is nu gefocust op ijs. We zijn geen consumentengoederenmerk meer, maar echt een ijsmerk." Als voorbeeld noemt hij de snelle lancering van nieuwe producten. "Het zou bij het grote Unilever onmogelijk zijn geweest om Hydro Ice binnen een halfjaar te lanceren, maar dat kan nu dus wel. Alles gaat sneller en we zijn scherper. Iedereen is ijs-specialist." Hydro Ice is een waterijsje dat oplicht in het donker.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
20 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 dag geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
1 dag geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
1 dag geleden