Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WSJ: Canada wil mogelijk bijzonder EU-lidmaatschap

WSJ: Canada wil mogelijk bijzonder EU-lidmaatschap

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada wil de band met de Europese Unie aanhalen, en heeft daarom volgens de Wall Street Journal voorgesteld een bijzondere vorm van EU-lidmaatschap in te stellen. Premier Mark Carney wil weten of zijn land 'geassocieerd lid' kan worden. De EU zou daarvoor openstaan.

Canada en de EU kijken naar manieren om het verkeer van goederen en diensten makkelijker te maken. Ook hoopt Carney dat Canadezen visumvrij in de EU kunnen wonen en werken. Verder kijken Canada en de EU naar nauwere samenwerking op het gebied van onder meer energie, grondstoffen, AI en defensie, aldus de WSJ.

De EU is normaal streng op de regels voor lidmaatschap van de unie, maar zou volgens bronnen bij de EU en in Canada openstaan voor het voorstel, aldus de krant. De Europese Commissie en de Canadese ambassade in Brussel hebben nog niet op het verhaal gereageerd.

Er is al een handelsverdrag tussen de EU en Canada, al kwam dat moeizaam tot stand en is het nog altijd niet door alle EU-landen bekrachtigd.

Meer uit Buitenland

Brazilië ontbiedt Argentijnse diplomaat om vlucht Bolsonaro

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.

13 minuten geleden
Recordaantal vervroegde stemmen voor Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.

1 uur geleden
Canada zegt 500 miljoen euro toe aan EU-lening voor Oekraïne

MONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.

1 uur geleden
EU en Canada ondertekenen 'alliantie voor de toekomst' op top

MONTREAL (ANP) - De EU en Canada hebben zich op een top in Montréal gecommitteerd aan een zogeheten "alliantie voor de toekomst". Dat staat in een verklaring van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-landen António Costa en premier van Canada Mark Carney.

1 uur geleden
Humanitaire operatie in Olesjky volgens Rusland afgerond

OLESJKY (ANP/AFP) - De humanitaire operatie in de Oekraïense plaats Olesjky is volgens Rusland afgerond. De mensen die geëvacueerd zijn, bevinden zich inmiddels op de Krim. Vanaf daar reizen ze naar het land waar ze zelf naartoe willen: Rusland of Oekraïne.

3 uur geleden
Christa Pike na mislukte executie: geen moment zonder pijn

NASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse Christa Pike heeft voor het eerst van zich laten horen na de mislukte executie die ze op 30 september onderging. Ze laat weten dat er "geen moment is geweest" dat ze geen pijn had.

5 uur geleden
Vaticaan bevestigt stem paus Leo voor Amerikaanse midterms

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo heeft gestemd in de Amerikaanse midtermverkiezingen, bevestigt het Vaticaan. Eerder op vrijdag brachten Amerikaanse media naar buiten dat de paus een stembiljet had aangevraagd. Leo is de eerste Amerikaanse paus, en daarmee is het ook de eerste keer dat een paus stemt voor een verkiezing in de VS.

5 uur geleden