IFFR wordt testevenement, toch publiek welkom
ROTTERDAM (ANP) - Er mag toch publiek naar de bioscopen komen tijdens het tweede deel van de vijftigste editie van het International Film Festival Rotterdam (IFFR), dat van 2 tot en met 6 juni plaatsvindt. De organisatie heeft dat vrijdagavond bekendgemaakt. Het filmfestival wordt een van de pilotevenementen van het programma Testen voor toegang, een proef met het weer beperkt toelaten van publiek in de zalen.
Tijdens het filmfestival zijn er allerlei filmvertoningen in diverse bioscopen in Rotterdam en in de rest van het land. Het filmfestival blijft vanwege beperkte stoelcapaciteit door de coronamaatregelen zowel tickets voor fysieke voorstellingen als voor onlinevoorstellingen verkopen.
Met een speciaal jubileumprogramma wordt tijdens de komende editie de lange en rijke geschiedenis van het IFFR belicht. Zo worden er vier bekende titels opnieuw getoond, waaronder Sweetie (IFFR 1990) en Night on Earth (IFFR 1992). Daarnaast zijn er zogenoemde Big Talks met regisseurs en kunnen bezoekers uit een aanbod van 128 nieuwe films kiezen.
In januari vond het eerste deel van het IFFR, het grootste filmevenement van Nederland, plaats. Dat speelde zich vanwege de coronacrisis nog volledig online af.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De klok is in de nacht van zaterdag op zondag een uur teruggezet. Om 03.00 uur ging de wintertijd in, en daarmee was het weer 02.00 uur. Met de wintertijd is het 's ochtends eerder licht.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Verschillende omroepen zijn in gesprek met de NPO over de ingrijpende plannen voor de publieke zenders en programmering. Onder meer AVROTROS en BNNVARA laten weten de inhoud van die gesprekken niet met de media te willen delen.
6 uur geledenTILBURG(ANP) - Kandidaat-Kamerlid voor JA21 Kevin Nuijten is zaterdag tijdens het debat van het Zuiden door de beveiliging uit het publiek gehaald, omdat ze dachten dat hij de 'vegan streaker' was die eerder deze week de tv-uitzending van Eva Jinek verstoorde. Nadat hij vanuit de zaal was meegenomen en aangehouden, werd in het politiebusje duidelijk dat hij iemand anders was, laat hij via een woordvoerder van de partij weten.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een demonstratie onder de noemer Samen tegen Fascisme mag zondag definitief niet op het Domplein in Utrecht worden gehouden. Dat heeft de voorzieningenrechter in een spoedprocedure geoordeeld.
8 uur geledenKRIMPEN AAN DEN IJSSEL (ANP) - De Hollandsche IJsselkering bij Krimpen aan den IJssel wordt in de nacht van zaterdag op zondag gesloten. Dat gebeurt rond 01.45 uur vanwege hoogwater, meldt Rijkswaterstaat.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Een petitie waarmee de Radboud Universiteit in Nijmegen wordt opgeroepen om maatregelen te nemen tegen docent Harry Pettit is ruim 10.000 keer ondertekend.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben een 41-jarige man uit Nieuw-Vennep uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. De man kwam zaterdag aan op Schiphol. Hij moet nog een celstraf van 1575 dagen uitzitten voor drugshandel en witwassen.
18 uur geleden