
Iets minder winst voor olie- en gasconcern BP
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder winst gehaald dan eind 2022. Dat komt doordat de prijzen voor de fossiele brandstoffen gedaald zijn. Maar BP hield nog altijd 8,2 miljard dollar, omgerekend een kleine 7,5 miljard euro, over. BP besloot daarom 1,75 miljard dollar te besteden aan het opkopen van eigen aandelen om de aandeelhouders te belonen.
Vorig jaar had BP in het eerste kwartaal nog een megaverlies van 20,3 miljard dollar door een afschrijving op zijn Russische projecten. Maar in de kwartalen daarna stroomde het geld binnen. Door de oorlog die Rusland begon in Oekraïne en de daaropvolgende sancties tegen Rusland, stegen de prijzen van olie en gas tot grote hoogte. Dat leidde ook tot recordwinsten en bij BP zelfs tot een strategiewijziging.
Het Britse bedrijf stelde zijn milieudoelen bij en besloot later CO2-neutraal te willen zijn dan was aangekondigd. BP ging weer meer investeren in nieuwe olie- en gaswinning, maar zei ook meer te gaan investeren in schone energieprojecten. Tijdens de aandeelhoudersvergadering vorige week was er het nodige protest van milieubewegingen. Toch stemde maar 17 procent van de aandeelhouders voor een resolutie die het bedrijf opriep met een klimaatdoel te komen dat in overeenstemming is met het klimaatakkoord van Parijs.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
11 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
12 uur geleden