Iets minder nieuwe fietsen verkocht in 2023, e-bike marktleider
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe fietsen in Nederland is vorig jaar wat gedaald. Volgens cijfers van brancheverenigingen RAI en BOVAG bedroeg de verkoop van nieuwe tweewielers in totaal 804.000 stuks, tegen 855.000 in 2022. Daarbij nam de elektrische fiets een marktaandeel in van ruim 56 procent, goed voor 453.000 stuks.
De totale omzet van de fietsbranche lag op 1,4 miljard euro, wat een daling van bijna 4 procent is vergeleken met 2022. De gemiddelde verkoopprijs van een nieuwe gewone fiets kwam uit op 1815 euro. Voor een nieuwe e-bike was dat in doorsnee 2574 euro.
Ondanks de lagere omzet spreken RAI en BOVAG van een "gezonde markt" voor fietsen, na de uitzonderlijke vraag tijdens de coronapandemie. Door de coronabeperkingen kochten mensen veel vaker een fiets om uitstapjes te maken of om openbaar vervoer te mijden.
Belangstelling blijft groot
"De markt moest na de verkoophausse tijdens de coronaperiode weliswaar wat gas terugnemen, maar de vraag bleef per saldo op niveau", zegt Huub Lamers die voorzitter is van de sectie Fietsen van RAI. Volgens hem blijft de belangstelling voor fietsen en dan vooral e-bikes groot.
Lamers stelt dat er ook nog veel potentie is als het gaat om forenzen, want ongeveer de helft van de werknemers heeft nog geen toegang tot een fiets van de zaak. "Wij blijven ons daarom inzetten voor een nog betere en aantrekkelijkere leasefietsregeling die ook daadwerkelijk stimuleert om de fiets te pakken naar het werk."
Meer uit Financieel
Manchester (ANP) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.
23 minuten geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipmaker Axelera AI heeft meer dan 250 miljoen dollar (211 miljoen euro) opgehaald bij investeerders. Het bedrijf uit Eindhoven maakt energiezuinige halfgeleiders waarmee kunstmatige-intelligentiemodellen kunnen worden gedraaid. Onder meer het Amerikaanse BlackRock deed als nieuwe investeerder mee in de investeringsronde, die werd geleid door het Europese durfkapitaalfonds Innovation Industries.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Financiële instellingen moeten meer doen om beter bestand te zijn tegen geopolitieke risico's, zoals de dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen. Dat heeft directeur toezicht Steven Maijoor van De Nederlandsche Bank (DNB) tegen journalisten gezegd.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.
2 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.
3 uur geleden