Iets meer dan 800 coronapatiënten nog op intensive care
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal coronapatiënten op de intensive care is gedaald tot 804. Dat zijn er 57 minder dan op dinsdag, meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). De daling is constant, maar wel geleidelijker dan de stijging, aldus Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg.
Van de Nederlandse ic-patiënten met het coronavirus liggen er momenteel 776 in Nederland, 56 minder dan dinsdag. Verder verblijven 28 Nederlandse patiënten op intensivecareafdelingen in Duitsland. Dat is er eentje minder dan dinsdag, doordat iemand is teruggekeerd naar Nederland.
Daarnaast liggen er 431 mensen met andere aandoeningen op de intensive care, 32 meer dan op dinsdag. Het LCPS is daar blij mee, omdat het betekent dat de reguliere zorg weer op gang komt.
Capaciteit realiseren
In totaal liggen er nu 1207 mensen op de intensive care in Nederland. "Voor corona lagen 800 tot 900 mensen op een intensive care, en daar hadden we 1100 bedden voor beschikbaar. Naar die situatie gaan we voorlopig niet terug. We moeten capaciteit realiseren voor de behandelingen van vroeger, zoals hart- en vaatziekten en kanker, plus capaciteit om coronapatiënten te behandelen. Deze fase van daling moeten we gebruiken om daar voorbereidingen voor te treffen", zegt Kuipers.
Op de verpleegafdelingen van ziekenhuizen, dus buiten de intensive care, liggen nog ongeveer 1500 coronapatiënten. Ook dat aantal daalt gestaag. Op het hoogtepunt waren dat er ruim meer dan 2000. Daarom denkt Kuipers dat het aantal patiënten op de intensive care ook de komende dagen zal dalen. "Tussen besmetting en de eerste klachten zit een dag of zeven. Dan duurt het nog een dag of zeven voordat het zo erg wordt dat opname in een ziekenhuis nodig is. En dan is er nog even nodig voor de situatie zo verslechterd is dat iemand naar de ic moet gaan."
Meer uit Binnenland
VOGELWAARDE (ANP) - Op de plek in Zeeland waar donderdag het dodelijke verkeersongeval plaatsvond met meerdere slachtoffers zijn bloemen, knuffels en kaarsen neergelegd, ziet een verslaggever. Ook elders in Zeeland wordt gerouwd om het ongeval, waardoor drie kinderen en een volwassen persoon omkwamen.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe advocaten van Ridouan Taghi (48) hebben het gerechtshof vrijdag gevraagd om minimaal anderhalf jaar voorbereidingstijd voor de verdediging van de Marengo-hoofdverdachte. De periode zou in moeten gaan in september. Het proces zou hierdoor stil komen te liggen tot maart 2028, concludeerde de voorzitter van het gerechtshof. Als het hof niet aan de gevraagde voorwaarden voldoet, zullen de advocaten de verdediging weer neerleggen, zei Ronald van der Horst.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningcorporatie Stadgenoot is enorm geschrokken en leeft mee met de bewoners en andere betrokkenen rond de explosie in Amsterdam Nieuw-West. Dat meldt de corporatie op de site, waar ze een liveblog heeft geopend. Na de knal bij een flatgebouw aan de straat Remijden zijn zeker vierhonderd mensen geëvacueerd, onder wie huurders van de corporatie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is vrijdagochtend naar de plek in Amsterdam Nieuw-West gegaan waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie had plaatsgevonden. De burgemeester sprak op de locatie aan de Remijden, nabij de Osdorper Ban, met een aantal brandweermannen en andere hulpverleners.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam regelt plekken in hotels voor de mensen in de opvanglocatie in het stadsloket Nieuw-West aan het Osdorpplein. Zij werden daar opgevangen nadat zij hun huis uit moesten door een grote explosie en brand in een pand aan de Remijden, nabij de Osdorper Ban. Het gaat om ongeveer honderd mensen. In totaal zijn er ongeveer vierhonderd mensen geëvacueerd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een van de eigenaren van Fitness Studio Onna, de sportschool aan de Remijden in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie was, heeft naar eigen zeggen camerabeelden van het moment van de ontploffing. Daarop zou volgens hem duidelijk te zien zijn dat de explosie van onder de vloer van de sportschool vandaan komt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De schade aan het bijgebouw onder de flat aan de Osdorper Ban in Amsterdam Nieuw-West, waar in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie plaatsvond, is gigantisch. Dat ziet een verslaggever van het ANP ter plaatse.
5 uur geleden