Iets meer dan 800 coronapatiënten nog op intensive care
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal coronapatiënten op de intensive care is gedaald tot 804. Dat zijn er 57 minder dan op dinsdag, meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). De daling is constant, maar wel geleidelijker dan de stijging, aldus Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg.
Van de Nederlandse ic-patiënten met het coronavirus liggen er momenteel 776 in Nederland, 56 minder dan dinsdag. Verder verblijven 28 Nederlandse patiënten op intensivecareafdelingen in Duitsland. Dat is er eentje minder dan dinsdag, doordat iemand is teruggekeerd naar Nederland.
Daarnaast liggen er 431 mensen met andere aandoeningen op de intensive care, 32 meer dan op dinsdag. Het LCPS is daar blij mee, omdat het betekent dat de reguliere zorg weer op gang komt.
Capaciteit realiseren
In totaal liggen er nu 1207 mensen op de intensive care in Nederland. "Voor corona lagen 800 tot 900 mensen op een intensive care, en daar hadden we 1100 bedden voor beschikbaar. Naar die situatie gaan we voorlopig niet terug. We moeten capaciteit realiseren voor de behandelingen van vroeger, zoals hart- en vaatziekten en kanker, plus capaciteit om coronapatiënten te behandelen. Deze fase van daling moeten we gebruiken om daar voorbereidingen voor te treffen", zegt Kuipers.
Op de verpleegafdelingen van ziekenhuizen, dus buiten de intensive care, liggen nog ongeveer 1500 coronapatiënten. Ook dat aantal daalt gestaag. Op het hoogtepunt waren dat er ruim meer dan 2000. Daarom denkt Kuipers dat het aantal patiënten op de intensive care ook de komende dagen zal dalen. "Tussen besmetting en de eerste klachten zit een dag of zeven. Dan duurt het nog een dag of zeven voordat het zo erg wordt dat opname in een ziekenhuis nodig is. En dan is er nog even nodig voor de situatie zo verslechterd is dat iemand naar de ic moet gaan."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de 26-jarige Wesley W. uit Helmond veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang seksueel misbruiken van kinderen. Het Openbaar Ministerie had vijftien jaar cel en tbs met dwang geëist.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
17 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
19 uur geleden