Ierse premier Martin handhaaft Coveney op Buitenlandse Zaken
DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De nieuwe Ierse premier Micheál Martin, die zaterdag aan de slag is gegaan met de vorming van zijn conservatief-groene coalitieregering, heeft Simon Coveney opnieuw benoemd tot minister van Buitenlandse Zaken. Ook handhaafde hij Paschal Donohoe op Financiën. Dat was de leider van Fianna Fáil al overeengekomen in de onderhandelingen met de partij van de vertrekkende premier Leo Varadkar, Fine Gael.
Varadkar fungeert de komende jaren als vervanger van Martin en als minister van Onderneming, Handel en Werkgelegenheid. Eind 2022 ruilen de twee gewezen aartsrivalen volgens afspraak van plek en zit Varadkar de rit uit als Taoiseach, zoals de minister-president in Ierland officieel wordt aangeduid.
De belangrijkste taak van het kabinet-Martin, dat door de steun van de Groenen ook verplicht is milieumaatregelen te nemen, is het aanpakken van economische recessie door de coronacrisis. "Dat zijn de meest urgente werkzaamheden. Er is geen enkele gemeenschap, geen enkel deel van ons land ongeschonden ontsnapt aan het virus. We moeten moet spoed en ambitie actie ondernemen", zei de 59-jarige Martin, voormalig geschiedenisleraar en oud-minister van onder meer Onderwijs.
Meer uit Buitenland
ZAPORIZJA (ANP/DPA) - De stroomstoring die honderdduizenden huishoudens en bedrijven in de Oekraïense regio Zaporizja raakte, is verholpen. Dat meldt de directeur van het lokale energiebedrijf in een bericht op Telegram. Volgens hem ging het om circa 380.000 gezinnen en ondernemingen die kampten met stroomuitval.
51 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Opnieuw zijn in Minneapolis duizenden de straat opgegaan uit onvrede met ICE en uit solidariteit met de 37-jarige Renee Good die daar woensdag door die immigratiedienst werd doodgeschoten. Volgens de lokale politie verliep het protest veelal vreedzaam. Ook in steden als Austin, Seattle, New York en Los Angeles werd de voorbije dagen gedemonstreerd vanwege de dood van de vrouw, onder de noemer "ICE, out for Good". In Minneapolis werden dit weekend enkele tientallen demonstranten gearresteerd, aldus de politie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
8 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
10 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
11 uur geleden