Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ierse premier boos op UEFA na kwijtraken EK-duels in Dublin

Ierse premier boos op UEFA na kwijtraken EK-duels in Dublin

DUBLIN (ANP) - De Ierse premier Micheál Martin vindt dat de Europese voetbalbond UEFA onmogelijke eisen stelt aan de gastlanden van het EK. De twaalf gastlanden moesten begin deze maand de garantie kunnen geven dat ze komende zomer toeschouwers kunnen ontvangen in hun stadions. De Ierse regering kon dat vanwege de coronasituatie echter niet garanderen en dus besloot de UEFA vrijdag om de vier wedstrijden die in Dublin gespeeld zouden worden te verplaatsen naar Sint-Petersburg en Londen.

"Eerlijk gezegd vind ik dat de UEFA te ver is gegaan door dit te eisen van de gastlanden", zei Martin op de Ierse tv-zender RTE. "Ze proberen zo de toeschouwers naar binnen te dwingen. Om dit al in een vroeg stadium te eisen, is in mijn ogen een verkeerd besluit van een voetbalbond. Het was geen realistisch voorstel. Als je ziet wat er in heel Europa gebeurt met de Britse variant van het coronavirus, dan kan je zoiets niet doen."

Komende week worden in Ierland de coronamaatregelen iets versoepeld. De premier sprak de hoop uit dat de Ieren in de zomer weer kunnen genieten van het populaire Gaelic football, een combinatie van voetbal en rugby.

De Ierse voetbalploeg wist zich niet te plaatsen voor het EK. Sint-Petersburg neemt de drie groepswedstrijden over die in Dublin gespeeld zouden worden, Londen het duel uit de achtste finales. Het EK telt nu nog elf gastlanden, waaronder Nederland. De KNVB hoopt minimaal 12.000 supporters te kunnen ontvangen in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

Meer uit Voetbal

Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

1 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

16 uur geleden
Laat eigen doelpunt voorkomt nog eerste Saudische titel Ronaldo

RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.

17 uur geleden
Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

23 uur geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

23 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

1 dag geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

1 dag geleden