Ierse premier boos op UEFA na kwijtraken EK-duels in Dublin
DUBLIN (ANP) - De Ierse premier Micheál Martin vindt dat de Europese voetbalbond UEFA onmogelijke eisen stelt aan de gastlanden van het EK. De twaalf gastlanden moesten begin deze maand de garantie kunnen geven dat ze komende zomer toeschouwers kunnen ontvangen in hun stadions. De Ierse regering kon dat vanwege de coronasituatie echter niet garanderen en dus besloot de UEFA vrijdag om de vier wedstrijden die in Dublin gespeeld zouden worden te verplaatsen naar Sint-Petersburg en Londen.
"Eerlijk gezegd vind ik dat de UEFA te ver is gegaan door dit te eisen van de gastlanden", zei Martin op de Ierse tv-zender RTE. "Ze proberen zo de toeschouwers naar binnen te dwingen. Om dit al in een vroeg stadium te eisen, is in mijn ogen een verkeerd besluit van een voetbalbond. Het was geen realistisch voorstel. Als je ziet wat er in heel Europa gebeurt met de Britse variant van het coronavirus, dan kan je zoiets niet doen."
Komende week worden in Ierland de coronamaatregelen iets versoepeld. De premier sprak de hoop uit dat de Ieren in de zomer weer kunnen genieten van het populaire Gaelic football, een combinatie van voetbal en rugby.
De Ierse voetbalploeg wist zich niet te plaatsen voor het EK. Sint-Petersburg neemt de drie groepswedstrijden over die in Dublin gespeeld zouden worden, Londen het duel uit de achtste finales. Het EK telt nu nog elf gastlanden, waaronder Nederland. De KNVB hoopt minimaal 12.000 supporters te kunnen ontvangen in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
17 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
17 uur geleden