Ierse premier boos op UEFA na kwijtraken EK-duels in Dublin
DUBLIN (ANP) - De Ierse premier Micheál Martin vindt dat de Europese voetbalbond UEFA onmogelijke eisen stelt aan de gastlanden van het EK. De twaalf gastlanden moesten begin deze maand de garantie kunnen geven dat ze komende zomer toeschouwers kunnen ontvangen in hun stadions. De Ierse regering kon dat vanwege de coronasituatie echter niet garanderen en dus besloot de UEFA vrijdag om de vier wedstrijden die in Dublin gespeeld zouden worden te verplaatsen naar Sint-Petersburg en Londen.
"Eerlijk gezegd vind ik dat de UEFA te ver is gegaan door dit te eisen van de gastlanden", zei Martin op de Ierse tv-zender RTE. "Ze proberen zo de toeschouwers naar binnen te dwingen. Om dit al in een vroeg stadium te eisen, is in mijn ogen een verkeerd besluit van een voetbalbond. Het was geen realistisch voorstel. Als je ziet wat er in heel Europa gebeurt met de Britse variant van het coronavirus, dan kan je zoiets niet doen."
Komende week worden in Ierland de coronamaatregelen iets versoepeld. De premier sprak de hoop uit dat de Ieren in de zomer weer kunnen genieten van het populaire Gaelic football, een combinatie van voetbal en rugby.
De Ierse voetbalploeg wist zich niet te plaatsen voor het EK. Sint-Petersburg neemt de drie groepswedstrijden over die in Dublin gespeeld zouden worden, Londen het duel uit de achtste finales. Het EK telt nu nog elf gastlanden, waaronder Nederland. De KNVB hoopt minimaal 12.000 supporters te kunnen ontvangen in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
12 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
12 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
13 uur geleden