Ierse premier boos op UEFA na kwijtraken EK-duels in Dublin
DUBLIN (ANP) - De Ierse premier Micheál Martin vindt dat de Europese voetbalbond UEFA onmogelijke eisen stelt aan de gastlanden van het EK. De twaalf gastlanden moesten begin deze maand de garantie kunnen geven dat ze komende zomer toeschouwers kunnen ontvangen in hun stadions. De Ierse regering kon dat vanwege de coronasituatie echter niet garanderen en dus besloot de UEFA vrijdag om de vier wedstrijden die in Dublin gespeeld zouden worden te verplaatsen naar Sint-Petersburg en Londen.
"Eerlijk gezegd vind ik dat de UEFA te ver is gegaan door dit te eisen van de gastlanden", zei Martin op de Ierse tv-zender RTE. "Ze proberen zo de toeschouwers naar binnen te dwingen. Om dit al in een vroeg stadium te eisen, is in mijn ogen een verkeerd besluit van een voetbalbond. Het was geen realistisch voorstel. Als je ziet wat er in heel Europa gebeurt met de Britse variant van het coronavirus, dan kan je zoiets niet doen."
Komende week worden in Ierland de coronamaatregelen iets versoepeld. De premier sprak de hoop uit dat de Ieren in de zomer weer kunnen genieten van het populaire Gaelic football, een combinatie van voetbal en rugby.
De Ierse voetbalploeg wist zich niet te plaatsen voor het EK. Sint-Petersburg neemt de drie groepswedstrijden over die in Dublin gespeeld zouden worden, Londen het duel uit de achtste finales. Het EK telt nu nog elf gastlanden, waaronder Nederland. De KNVB hoopt minimaal 12.000 supporters te kunnen ontvangen in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
4 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
5 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden