Ierse premier boos op UEFA na kwijtraken EK-duels in Dublin
DUBLIN (ANP) - De Ierse premier Micheál Martin vindt dat de Europese voetbalbond UEFA onmogelijke eisen stelt aan de gastlanden van het EK. De twaalf gastlanden moesten begin deze maand de garantie kunnen geven dat ze komende zomer toeschouwers kunnen ontvangen in hun stadions. De Ierse regering kon dat vanwege de coronasituatie echter niet garanderen en dus besloot de UEFA vrijdag om de vier wedstrijden die in Dublin gespeeld zouden worden te verplaatsen naar Sint-Petersburg en Londen.
"Eerlijk gezegd vind ik dat de UEFA te ver is gegaan door dit te eisen van de gastlanden", zei Martin op de Ierse tv-zender RTE. "Ze proberen zo de toeschouwers naar binnen te dwingen. Om dit al in een vroeg stadium te eisen, is in mijn ogen een verkeerd besluit van een voetbalbond. Het was geen realistisch voorstel. Als je ziet wat er in heel Europa gebeurt met de Britse variant van het coronavirus, dan kan je zoiets niet doen."
Komende week worden in Ierland de coronamaatregelen iets versoepeld. De premier sprak de hoop uit dat de Ieren in de zomer weer kunnen genieten van het populaire Gaelic football, een combinatie van voetbal en rugby.
De Ierse voetbalploeg wist zich niet te plaatsen voor het EK. Sint-Petersburg neemt de drie groepswedstrijden over die in Dublin gespeeld zouden worden, Londen het duel uit de achtste finales. Het EK telt nu nog elf gastlanden, waaronder Nederland. De KNVB hoopt minimaal 12.000 supporters te kunnen ontvangen in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
5 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
22 uur geleden