Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ierse boeren en ondernemers claimen miljoenen van Rabobank

Ierse boeren en ondernemers claimen miljoenen van Rabobank

UTRECHT (ANP) - Rabobank is voor de rechter gesleept door een groep Ierse boeren en ondernemers die zich misdeeld voelt bij een grote vastgoedverkoop in Amsterdam. Dit bevestigde het financiële concern na berichtgeving door Het Parool. Volgens de krant zou de bank een schadeclaim van 50 miljoen euro boven het hoofd hangen.

Rabobank besloot een aantal jaar terug om de activiteiten in Ierland te staken. Om de weg daarvoor vrij te maken, moest volgens de krant onder meer een vastgoedfonds worden geliquideerd. Veertig Ierse boeren en ondernemers die in 2008 miljoenen euro's in een aantal panden in Amsterdam hadden gestoken, zouden hierbij flinke verliezen hebben geleden op hun investeringen. Daar willen ze het niet bij laten ziftten. Volgens hen zou de bank bij de verkoop veel meer geld uit de portefeuille hebben kunnen halen.

Rabobank kan momenteel alleen aangeven dat de procedure speelt. Zolang de zaak onder de rechter is, wil de bank niet inhoudelijk op de kwestie ingaan.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager door toenemende spanningen Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York stonden dinsdag opnieuw onder druk van spanningen in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen onder andere meer betrokkenheid van de Verenigde Staten in het conflict tussen Israël en Iran. Volgens het Witte Huis heeft de Amerikaanse president Donald Trump dinsdag met zijn veiligheidsadviseurs overlegd over de situatie.

6 uur geleden
Unilever draagt Ter Kulve voor als topman afgesplitste ijsdivisie

LONDEN (ANP/RTR) - Unilever heeft Peter ter Kulve voorgedragen als topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC). Dit bedrijf komt voort uit de afgesplitste ijsjesdivisie van het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern waar de Nederlander nu nog president van is.

8 uur geleden
Musks X klaagt staat New York aan om wet op contenttoezicht

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het socialemediabedrijf X van Elon Musk heeft een rechtszaak aangespannen tegen de staat New York. Aanleiding is een staatswet die volgens het concern in strijd is met de Amerikaanse grondwet. Volgens die wet zijn socialemediabedrijven verplicht om gevoelige informatie vrij te geven over hoe ze toezicht houden op uitingen van haat, extremisme, desinformatie en andere content.

10 uur geleden
Europese beurzen eindigen dag na opleving weer met verlies

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag met verlies gesloten. Maandag hadden mediaberichten dat Iran via bemiddelende landen een wapenstilstand met Israël zou willen sluiten, nog voor enige opluchting gezorgd op de beurzen. De Amerikaanse president Donald Trump riep inwoners van Teheran later echter op de Iraanse hoofdstad onmiddellijk te verlaten. Die oproep leidde weer tot terughoudendheid.

11 uur geleden
Kamer wil dat Heinen voorbereiding privatisering Volksbank stopt

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat de voorbereiding van de Volksbank op een mogelijke privatisering wordt gestaakt. Partijen vallen vooral over de grote reorganisatie bij de bank, die regiokantoren wil sluiten en honderden banen wil schrappen.

11 uur geleden
Lodewijk Asscher tijdelijk voorzitter van raad van toezicht FNV

AMSTERDAM (ANP) - Lodewijk Asscher gaat tijdelijk de raad van toezicht van vakbond FNV voorzitten. De Ondernemingskamer in Amsterdam heeft de oud-minister en voormalig PvdA-leider dinsdag benoemd. Ook oud-senator namens de PvdA Han Noten treedt toe tot de raad.

12 uur geleden
Strafzaak tegen oud-topman vermogenstak Deutsche Bank gestaakt

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben een strafrechtelijk onderzoek gestaakt naar de voormalige topman van DWS, de vermogensbeheerder van Deutsche Bank. Het onderzoek draaide om beschuldigingen van greenwashing bij de investeringstak van Deutsche Bank. Daarbij worden investeringen die niet groen of duurzaam zijn, toch zo gepresenteerd.

12 uur geleden