
Ieder kind verdient een Kansrijke Start
MIDDELBURG - Voor élk kind de best mogelijke start van zijn of haar leven! Dat is de droom van de coalitie Kansrijke Start Middelburg. Een kansrijke start – en dat begint al vóór de conceptie – maakt dat kinderen zich geestelijk, lichamelijk en sociaal beter ontwikkelen. In de gemeente samen extra aandacht hebben voor de 1e 1000 dagen van een kind.
Ouders zijn in eerste instantie zélf verantwoordelijk voor een veilige, stabiele en liefdevolle omgeving waarin hun kind kan opgroeien. De meeste ouders lukt dat ook. Er zijn omstandigheden waarin het ouders niet lukt, soms omdat de zwangerschap ze overvalt, soms vanwege financiële, relationele, psychische problematiek of verslavingen en soms omdat de basis (nog) niet op orde is. En dat terwijl de 1e 1000 dagen cruciaal zijn voor de groei en ontwikkeling van een kind. Daarom zetten we in op een ‘kansrijke start’ voor ieder kind binnen onze gemeente. De coalitie Kansrijke Start in Middelburg zet in op het verbeteren van de kansen voor de allerjongste Middelburgers, van voor de zwangerschap totdat het kind naar school gaat. Middelburg stimuleert het verbinden van het medische en het sociale domein door het samenbrengen van relevante partners en een faciliterende rol te spelen in de verkenning, bepaling van de doelen en actiepunten, waaraan de coalitie Kansrijke Start Middelburg samen werkt.
Bijeenkomst Kansrijke Start
Dinsdag 22 november komen alle coalitiepartners weer bijeen om betrokkenen op de hoogte te brengen van de ontwikkelingen en een doorkijk te geven naar 2023. Sociaal onderzoeker Elize Lam zal de aanwezigen inspireren op de waarde van informele steun. Daarnaast komen ervaringsdeskundigen aan het woord.
Wat er al gedaan wordt
Er gebeurt natuurlijk al heel veel rondom de 1e 1000 dagen van een kind. Zo wordt er gewerkt met zogenoemde aandachtfunctionarissen ‘Nu Niet Zwanger’ bij meerdere netwerkorganisaties. En is het prenataal huisbezoek door de Jeugdgezondheidszorg per 1 juli 2022 ingevoerd.
Relatie tot lokaal preventieakkoord
Een paar jaar geleden zijn landelijk de krachten gebundeld tot een Nationaal Preventieakkoord: de ambities die hierin staan benoemd, moeten ervoor zorgen dat Nederlanders gezonder (gaan) leven. Sinds 2021 heeft onze gemeente een lokaal preventieakkoord : “Samen voor een gezonder Middelburg”. Dit preventieakkoord rust op 5 pijlers: minder roken, gezond gewicht, minder alcohol, mentale gezondheid en gezonde leefomgeving. De inzet op Kansrijke Start heeft veel overlap met de thema’s die bij het preventieakkoord aan de orde komen. Of het nu gaat om de gezondheid van de moeder of de baby. In 2023 kunnen weer nieuwe initiatieven op basis van budget van het preventie akkoord aan de slag. Meer informatie hierover vindt u op https://doemee.middelburgers.nl onder project “Samen naar een Gezonder Middelburg”.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond vonden in de gemeenten Middelburg en Veere meerdere Dodenherdenkingen plaats. Vanwege de zondagsrust is de plechtigheid in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, naar zaterdagavond verplaatst. In de gemeente Veere zijn ze allemaal zondag gehouden.
10 uur geledenVEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door de sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze in gesprek met Erna Kooi den Hollander, secretaresse en beeldhouwer bij 'Beeld in Balans'.
11 uur geledenMIDDELBURG- In de Zandstraat is in de nacht van zaterdag op zondag een auto uitgebrand. Brandweerlieden van brandweerpost Rooseveltlaan kwamen ter plaatse om het vuur te doven. Zij gebruikten hiervoor twee stralen hogedruk. Eén straal werd gebruikt om een geparkeerde auto naast het brandende voertuig te beschermen, de andere om de brand zelf te blussen. De oorzaak van de brand is niet bekend gemaakt.
1 dag geledenMIDDELBURG - Burgemeester Yvonne van Mastrigt van de gemeente Middelburg heeft zondag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Gert-Jan de Rooij. Hij is verrast met het lintje tijdens het 25-jarig jubileum van de jaarlijkse boekenmarkt op de Markt in Middelburg.
1 dag geledenGRIJPSKERKE - De 29e editie van het jaarlijkse festival Hrieps zit erop. Op het festivalterrein bij Grijpskerke genoten de duizende bezoekers vrijdag en zaterdag van optredens van meer dan 50 artiesten op zeven podia. Na een drukke en gezellige editie 2025 kan de organisatie zich opmaken voor de jubileumeditie voor volgend jaar.
1 dag geledenMIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.
1 dag geledenGRIJPSKERKE- Na het verlaten van het festivalterrein in Hrieps zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere fietsers gewond geraakt. Zij kwamen ongelukkig ten val na het gebruik van alcohol. De politie meldt dat meerdere personen doorverwezen moesten worden naar de huisartsenpost.
1 dag geleden