Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IEA: Rusland verdient vanwege hogere prijzen meer met olie-export

IEA: Rusland verdient vanwege hogere prijzen meer met olie-export

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft afgelopen maand meer verdiend met de export van olie, zegt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) vrijdag in een nieuw rapport. Dat komt omdat Rusland meer geld voor olie vroeg. Het land heeft eerder de productie verlaagd. Het agentschap verwacht dat Rusland dit in elk geval tot en met september blijft doen om de olieprijzen hoog te houden.

Rusland verkoopt momenteel vooral olie aan China en India. Volgens het IEA gingen vier op de vijf zendingen daar vorige maand naartoe. Vanwege de oorlog in Oekraïne hebben westerse landen de import van Russische olie vrijwel stopgezet.

De export van olie door Rusland bleef afgelopen maand volgens het IEA stabiel rond 7,3 miljoen vaten per dag, net als een maand eerder. Daar verdiende het land naar schatting 15,3 miljard dollar (bijna 17,7 miljard euro) mee, 2,5 miljard dollar meer dan in juni.

Wereldwijde vraag

Het wereldwijde olieaanbod daalde afgelopen maand naar ruim 100 miljoen vaten per dag, dat is zo'n 900.000 vaten per dag minder dan de maand daarvoor. Naast Rusland is ook leverancier Saudi-Arabië minder gaan uitvoeren. Het agentschap verwacht dat beide landen van oliekartel OPEC+ in elk geval tot en met volgende maand minder olie exporteren.

Vorige maand meldde het IEA dat de wereldwijde vraag naar olie dit jaar zal stijgen, tot een recordhoogte tot 102,1 miljoen vaten (van 159 liter) per dag. Het agentschap denkt dit nog steeds, maar verwacht dat de vraag in 2024 minder hard zal groeien. Het grootste deel van de stijging komt door China, waar vooral de petroleumindustrie weer goede zaken doet.

Meer uit Financieel

Airbus leverde 793 vliegtuigen af in 2025, meer dan jaar eerder

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.

1 uur geleden
Amsterdams betaalbedrijf Klearly haalt 12 miljoen euro op

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.

1 uur geleden
Zakenkrant: UBS-baas Sergio Ermotti stapt in 2027 op

ZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Teheran langer op

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.

1 uur geleden
Prijzen bungalowparken drukken inflatie in december

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.

2 uur geleden
Hypotheekmarkt bereikt record, positie starters verslechtert

DE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.

2 uur geleden
Moederbedrijf FlixBus neemt busaanbieder naar luchthavens over

AMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.

3 uur geleden