Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IEA: afspraken voldoende om opwarming te beperken tot 1,8 graden

IEA: afspraken voldoende om opwarming te beperken tot 1,8 graden

GLASGOW (ANP) - De toezeggingen die landen hebben gedaan om klimaatverandering te bestrijden zijn voldoende om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,8 graad ten opzichte van pre-industriële tijden. Dat komt naar voren uit een nieuwe analyse van het Internationaal Energieagentschap (IEA), maakte directeur Fatih Birol bekend via Twitter tijdens klimaattop COP26.

Landen die hebben toegezegd dat ze klimaatneutraal worden moeten hun beloftes dan wel nakomen, benadrukt Birol. Ook moeten de afspraken worden uitgevoerd die zijn vastgelegd in een internationale overeenkomst om de wereldwijde uitstoot van het broeikasgas methaan terug te dringen. Dat 'methaanpact' kwam tot stand onder leiding van de Verenigde Staten en de Europese Unie.

Birol noemt het "een grote stap vooruit" dat het al haalbaar lijkt te zijn om de opwarming te beperken tot 1,8 graad. Daarmee komt het halen van de doelstellingen uit het klimaatverdrag van Parijs van 2015 dichterbij. Destijds is afgesproken om te proberen de opwarming van de aarde onder de 1,5 graad te houden. De IEA-topman benadrukte wel dat nog veel aanvullende maatregelen nodig zijn om dat voor elkaar te krijgen.

Meer uit Buitenland

Hongarije beschuldigt Oekraïne van anti-Hongaars beleid

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".

1 uur geleden
Premier De Wever kondigt luchtafweer bij Antwerpse haven aan

ANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.

1 uur geleden
Bronnen tegen Politico: Beter als Israël Iran eerst aanvalt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.

2 uur geleden
Hof van beroep vernietigt een van de veroordelingen Jimmy Lai

HONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.

3 uur geleden
Rubio: VS doen eigen evaluatie van beschieting speedboot bij Cuba

BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.

9 uur geleden
Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

11 uur geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

12 uur geleden